Wybierz model samochodu marki Wartburg

Zamienne części samochodowe do Wartburga

Auto części WartburgWartburg to nazwa pojazdów osobowych produkowanych w latach 1956 – 1991 w dawnym NRD. Samochody marki Wartburg produkowane były poprzez fabrykę VEB Automobilwerk Eisenach. Łącznie przez 35 lat produkcji, tworzono sześć modeli Wartburga – 311, 312, 313, 1000, 353 oraz 1.3. Pierwszym samochodem w historii firmy był model 311, zaprezentowany na targach motoryzacyjnych w Lipsku. Nazwa pojazdu pochodziła od zamku Wartburg, który znajdował się niedaleko od fabryki.  Choć historia tego niemieckiego koncernu sięga schyłku XIX wieku, to pierwsza własna konstrukcja o nazwie Wartburg została zaprezentowana dopiero w 1955 roku – był to model 311, który we wczesnych latach produkcji napędzany był za pośrednictwem silnika o pojemności 900 cm3, który generował 37 KM, a siedem lat później został wyposażony w mocniejszą, litrową jednostkę napędową generującą 45 KM mocy. Auto dostępne było w kilku wersjach nadwoziowych jako limuzyna, kabriolet oraz kombi. 

W 1966 roku miała miejsce oficjalna prezentacja modelu 353, który charakteryzował się przede wszystkim atrakcyjnym wyglądem, ale posiadał typowy dla wszystkich wyprodukowanych Wartburgów problem – dużo palił. Samochód sprzedawany był wraz z nadwoziem sedan, kombi oraz pick-up. Maksymalne osiągi Wartburga 353 jeżeli chodzi o prędkość wynoszą 125-130 km/h, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h z kolei trwa ponad 25 sekund. 

Wraz z połączeniem NRD i RFN sytuacja w niemieckim koncernie zaczęła się stopniowo pogarszać. Było to także stopniowo powiązane z faktem, iż Wartburg pod koniec XX wieku wyglądał dość staro na tle konkurencji. Ostatni, czerwony Wartburg opuścił taśmy montażowe w 1991 roku. 

Potrzebujesz części do Wartburga? Znajdziesz je w ofercie sklepu motoryzacyjnego iParts.pl. Wystarczy, że wybierzesz z powyższej listy model swojego samochodu i wersję silnikową, a zostaniesz przekierowany do dedykowanej oferty części dla Twojego auta.

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

W asortymencie posiadamy również bogaty wybór części do innych marek samochodowych pochodzących z Niemiec. Sprawdź naszą ofertę części do samochodów niemieckich.