Wybierz model samochodu marki Vauxhall

Zamienne części samochodowe do Vauxhall

Auto części VauxhallVauxhall to brytyjskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją samochodów osobowych. Firma została założona w 1857 roku w dzielnicy Vauxhall w Londynie (stąd nazwa marki), a od 1925 roku wchodzi w skład koncernu General Motors. We wczesnych latach działalności firma Vauxhall produkowała pompy oraz silniki na potrzeby przemysłu morskiego, zaś pierwszy samochód z logo Vauxhall zaprezentowany został w 1903 roku – był on zasilany silnikiem generującym 5 KM mocy. 

Na początku lat 70. XX wieku zdecydowana większość gamy modelowej marki Vauxhall stanowią odpowiedniki poszczególnych modeli Opla, przeznaczonych na rynek brytyjski. W 2011 roku firma posiadała dwie główne fabryki – jedną w Luton, gdzie produkowany jest model Vivaro oraz w Ellesmere Port, gdzie tworzona jest Astra. W tym samym roku łączna produkcja Vauxhalla w Wielkiej Brytanii wyniosła 137 971 nowych egzemplarzy w skali roku. 

Potrzebujesz części do Vauxhalla? Sprawdź naszą ofertę części. Wystarczy, że wybierzesz z powyższej listy model oraz wersję silnikową Twojego samochodu, a przekierowany zostaniesz do bogatej listy części dedykowanych do Twojego auta.

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

W asortymencie posiadamy również bogaty wybór części do innych marek samochodowych pochodzących z Wielkiej Brytanii. Sprawdź naszą ofertę części do samochodów brytyjskich.