Wybierz model samochodu marki Uaz

Zamienne części samochodowe do UAZ

Auto części UAZUAZ to marka ciężarowych oraz terenowych samochodów produkowanych przez fabrykę Uljanowskij Awtomobilnyj Zawod w miejscowości Uljanowsk w Rosji. Produkcja aut o oznaczeniu UAZ rozpoczęła się jeszcze podczas II Wojny Światowej, a konkretnie w 1942 roku, gdy wytwarzano pojazdy ciężarowe oznaczone jako ZIS-5W na potrzeby armii radzieckiej. Po wojnie siedziba firmy UAZ trafiła na stałe do Uljanowska, a pierwszym powojennym autem zaprezentowanym przez przedsiębiorstwo była ciężarówka konstrukcji fabryki GAZ o oznaczeniu GAZ-MM. 

W 1954 roku w fabryce w Uljanowsku rozpoczęto produkcję pojazdów terenowych. W 1970 roku wyprodukowano pierwszy egzemplarz najpopularniejszego samochodu marki UAZ o oznaczeniu 469B, który produkowany był w nieco zmienionej formie aż do 2003 roku. W 2013 roku fabryka UAZ zatrudniała 20 tys. osób, produkując kilkaset tysięcy aut rocznie, przede wszystkim na rynek w Rosji. 

Potrzebujesz części do samochodów UAZ? Znajdziesz je w ofercie naszego sklepu. Wystarczy, że wybierzesz z powyższej listy model oraz wersję silnikową swojego samochodu, a następnie przekierowany zostaniesz do bogatej listy części dedykowanych do Twojego auta.

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety