Wybierz model samochodu marki Trabant

Zamienne części samochodowe do Trabanta

Auto części TrabantTrabant to marka samochodów osobowych produkowanych w latach 1957-1991 w Niemczech. Firma została założona z inicjatywy Augusta Horcha w Niemieckiej Republice Demokratycznej, a sama nazwa Trabant w tłumaczeniu na łacinę oraz język niemiecki oznacza satelitę – została ona ustalona w związku z wystrzeleniem satelity "Sputnik" przez Związek Radziecki w 1957 roku. 

Pierwszym modelem jaki powstał pod marką Trabant był model P50. Łącznie przez cały okres produkcji tylko w fabryce Trabanta w Zwickau stworzono przeszło 3 mln egzemplarzy tej marki. Najpopularniejszą wersją Trabanta w historii koncernu był model 601 – model ten produkowany był przez 26 lat. Samochód posiadał całkowicie zmienione nadwozie w porównaniu ze swoimi poprzednikami, które według założenia miały nawiązywać do aut zachodnich. We wczesnych latach produkcji samochód tworzony był z silnikiem o pojemności 594 centymetrów sześciennych i mocy 23 KM, jednak po jakimś czasie postanowiono wzmocnić silnik o dodatkowe 3 KM do 26 KM. Ostatni model 601 wyprodukowany został w 1990. Łącznie stworzono 2,8 mln egzemplarzy tego auta. 

Potrzebujesz części do Trabanta? Znajdziesz je w ofercie iParts.pl. Wystarczy, że z powyższej listy wybierzesz model i wersję silnikową swojego auta, a następnie zobaczysz bogatą ofertę części dedykowanych do Twojego Trabanta.

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

W asortymencie posiadamy również bogaty wybór części do innych marek samochodowych pochodzących z Niemiec. Sprawdź naszą ofertę części do samochodów niemieckich.