Wybierz model samochodu marki Smart

Zamienne części samochodowe do Smarta

Auto części SmartZ pasją i zaangażowaniem dbamy o to, aby każdy kto odwiedzi naszą witrynę internetową, znalazł części samochodowe, których szuka. Dlatego też stale uzupełniamy naszą ofertę oraz poszerzamy ją o dodatkowe auto części. W asortymencie sklepu internetowego iParts.pl znajdziesz m.in. części do Smart, czyli popularnych niewielkich samochodów niemieckiego pochodzenia. Oferujemy tanie części do samochodów Smart, zarówno wyprodukowane przez samego producenta aut tej marki, jak i przez firmy zajmujące się wypuszczaniem na rynek części zamiennych.

O marce

Smart to jak na standardy branży motoryzacyjnej, bardzo młoda firma. Założona została nieco ponad 25 lat temu, w 1994 roku w Niemczech. Pomysłodawcą stworzenia niewielkich, dwuosobowych, ekonomicznych pojazdów był Nicolas Hayek. Nazwisko to powinno być dobrze znane miłośnikom drogich, stylowych zegarków, gdyż Hayek to właściciel, a także założyciel szwajcarskiej firmy produkującej zegarki – Swatch.

Wizjoner, jakim z pewnością był Nicolas Hayek, nie dysponował odpowiednimi funduszami, aby samodzielnie zająć się produkcją części samochodowych Smart oraz ich montażem, a także dystrybucją gotowych pojazdów. Niezbędny był zatem bogaty i najlepiej doświadczony partner. Ponieważ wizja założyciela firmy była interesująca, zaciekawił się nią sam koncern Daimler AG. W ten sposób powstała spółka Mercedes-Swatch. Niestety po pewnym czasie współpraca stała się niemożliwa ze względu na odmienne wizje rozwoju firmy, wyrażane przez oba podmioty. Daimler stawiał na zyski, chcąc wprowadzać znaczące modyfikacje w samochodach marki Smart. Założyciel marki natomiast był wierny swoim ideałom.

Pomimo rozstania z koncernem Daimler AG, Swatch nie został sam. Szybko znalazły się inne firmy chętne podjąć się współpracy przy produkcji auto części Smart oraz konstrukcji pojazdów tej marki. Już od niemal 20 lat Smart ściśle współpracuje z firmą Brabus. Ponadto, zaplecza technologicznego i nie tylko udziela firmie azjatycki producent samochodów – Mitsubishi.

W zasadzie od zawsze części Smart, jak i gotowe, pełne konstrukcje pojazdów, wyróżniała innowacyjność. Firma idzie z duchem czasu, a także dba o to, aby produkowane samochody były ekonomiczne oraz przyjazne dla środowiska. Dlatego też w przedsiębiorstwie podjęto decyzję o zaprzestaniu produkcji samochodów spalinowych. Od 2020 roku firma produkuje tylko pojazdy elektryczne. Jest to obecnie jedyne przedsiębiorstwo działające w branży motoryzacyjnej, które może się tym pochwalić.

Zalety samochodów Smart

Wydaje się, że samochody marki Smart na dobre zagościły na ulicach w zasadzie całej Europy i nie tylko. W krótkim czasie zdobyły uznanie wśród kierowców i fachowców. Niewątpliwie zatem, pojazdy tej marki muszą posiadać wiele zalet. Jakie są mocne strony tych samochodów? Oto naszym zdaniem najważniejsze z nich:

 • niezawodność
 • kompaktowość
 • proste prowadzenie
 • ekonomiczność
 • niewielkie spalanie
 • części do Smart są dopracowane w każdym szczególe

Wady pojazdów Smart

Jak wszystkie samochody, również te wyjeżdżające z fabryk Smart nie są pozbawione wad. O jakich niedociągnięciach można mówić w tym przypadku? Najsłabsze strony pojazdów Smart to naszym zdaniem:

 • relatywnie mało wydajne silniki
 • kiepska wytrzymałość rozrządu
 • nadmierne zużywanie oleju silnikowego

Najpopularniejsze modele w historii marki

 • Smart Fortwo
 • Smart Forfour
 • Smart EQ Fortwo
 • Smart EQ Forfour

Najczęściej kupowane części do Smart

Chcąc spełniać oczekiwania naszych Klientów, stale obserwujemy, czego najbardziej potrzebują. W przypadku auto części Smart zaobserwowaliśmy szczególnie duże zapotrzebowanie na oryginalne części zamienne oraz części zapasowe z kilku kategorii. Mowa tutaj o takich częściach Smart, jak:

 • elementy elektroniki
 • uszczelki
 • silnik
 • zestaw rozrządu
 • zestaw klimatyzacji

Dlaczego akurat wymienione powyżej części samochodowe są tymi kupowanymi najczęściej przez posiadaczy samochodów marki Smart? Jeżeli chodzi o elektronikę, elementów tego typu w pojazdach Smart jest po prostu wyjątkowo dużo. Tym samym duży popyt na tego typu auto części nie musi wcale oznaczać ich wysokiej awaryjności. W przypadku uszczelek i silników, biorąc pod uwagę nie tylko popyt, ale również opinie użytkowników, jest już trochę gorzej. Wraz z elementami rozrządu i klimatyzacji, części te uważane są powszechnie za najsłabsze punkty samochodów marki Smart.

Oryginalne i zamienne, tanie części Smart

Przygotowując ofertę, stawiamy na różnorodność, dlatego w asortymencie iParts.pl znajdziesz szereg oryginalnych części Smart, jak i zamienników od różnorodnych producentów. Oferujemy tanie części samochodowe, które jednak wyróżnia wysoka jakość i niezawodność. Nasza oferta to sprzedaż części online w cenach dotąd niespotykanych. Sprawdź naszą ofertę, korzystając z katalogu lub wyszukiwarki i sam się przekonaj, jak wiele i jak tanio mamy Ci do zaoferowania.

W asortymencie posiadamy również bogaty wybór części do innych marek samochodowych pochodzących z Wielkiej Brytanii. Sprawdź naszą ofertę części do samochodów brytyjskich.