Wybierz model samochodu marki Smart

Zamienne części samochodowe do Smarta

Auto części SmartSmart to marka samochodowa produkowana przez firmę Smart GmbH. Pomysłodawcą przedsięwzięcia był Nicolas Hayek – szwajcarski przedsiębiorca, właściciel firmy produkującej zegarki Swatch. Pomysł został opracowany początkiem lat 90. XX wieku przy pomocy firmy Daimler AG, w wyniku czego opracowana została spółka Mercedes-Swatch. Wraz z upływem czasu drogi dwóch współpracowników rozchodziły się – Hayek twierdził, że Smart ma być samochodem dla dwójki osób, z niewielkim bagażnikiem, które może być tani w zakupie oraz użytkowaniu, podczas gdy Daimler swoje prace koncentrował wokół zysków oraz badań rynkowych. 

W 1994 roku Daimler powołał spółkę Smart GmbH z siedzibą w Böblingen, zaś główna produkcja odbywa się we Francji – w mieście Hambach. W 2002 roku firma Smart nawiązała współpracę z przedsiębiorstwem Brabus, które odpowiedzialne jest za dostarczanie akcesoriów do poszczególnych modeli Smarta, lecz także za projektowanie wybranych modelów specjalnych. Oprócz Brabusa, koncern Smart współpracuje również z japońskim producentem samochodów – Mitsubishi. Główna siedziba Smarta znajduje się w mieście Bottrop, w Niemczech. 

Potrzebujesz części do Smarta? Znajdziesz je w ofercie sklepu iParts.pl. Wystarczy, że wybierzesz z powyższej listy model i wersję silnikową swojego samochodu i przeniesiony zostaniesz do bogatej oferty części dedykowanych do Twojego pojazdu.

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety