Wybierz model samochodu marki Rolls-royce

Zamienne części samochodowe do Rolls Royca

Auto części Rolls RoyceRolls-Royce to prestiżowa angielska marka samochodów produkowanych przez koncern Rolls-Royce Motor Cars. Od 2003 roku Rolls-Royce należy do grupy BMW. Firma Rolls-Royce powstała na przełomie 1905 i 1906 roku w Anglii, a dokładniej w Manchesterze. Założycielami przedsiębiorstwa byli Charles Stewart Rolls i Henry Royce. W 1908 roku główna siedziba firmy przeniesiona została do miejscowości Derby, a w 1946 roku do Crewe. W 1931 roku firma została przejęta przez koncern Bentley. 

W 1998 roku pakiet większościowy udziałów koncernu został przejęty przez koncern Volkswagen, który od 2003 roku nowym właścicielem marki Rolls-Royce zostało BMW. Wśród najpopularniejszych samochodów Rolls-Royce należy wymienić przede wszystkim kilka generacji Phantoma, Silver Seraph, Silver Spur, Corniche  oraz Silver Shadow. 

Potrzebujesz części do Rolls-Royce? Skorzystaj z oferty sklepu iParts.pl. Znajdziesz u nas większość części dedykowanych do samochodów marki Rolls-Royce.

W asortymencie posiadamy również bogaty wybór części do innych marek samochodowych pochodzących z Wielkiej Brytanii. Sprawdź naszą ofertę części do samochodów brytyjskich.