Wybierz model samochodu marki Pontiac

Zamienne części samochodowe do Pontiaca

Auto części PontiacPontiac to amerykańska marka samochodów osobowych, wchodząca w skład koncernu General Motors. Została założona w 1926 roku, a jej nazwa pochodzi od legendarnego Pontiaca – wodza Indian z plemienia Ottawów, który był jedną z najwybitniejszych postaci w historii narodu Indian. Nazwa ta po raz pierwszy została wykorzystana przez firmę Oakland w 1906 roku, jednak nie przyjęła się na długo, przez co została przejęta przez koncern General Motors. W jej ramach oferowano jeszcze tańsze auta w porównaniu z firmą Oakland. 

Marka początkowo dynamicznie się rozwijała, jednak nie wszystkie auta oferowane na rynku spotykały się z ciepłym przyjęciem na rynku, a niektóre z nich uważane były jako nudne samochody. Taki odbiór marki sprawił, że szefostwo General Motors spróbowało zmienić charakter marki na sportowy. Dowodem były takie auta jak Pontiac GTO z 1964 roku oraz Pontiac Firebird z 1967 roku. Produkcja samochodów Pontiac trwała nieprzerwanie aż do 2009 roku. Wówczas prezes koncernu General Motors ogłosił upadek marki w związku z kiepską sytuacją finansową GM. Rok później Pontiac zniknął na dobre z rynku. 

Szukasz części do swojego Pontiaca? Sprawdź ofertę iParts.pl, gdzie znajdziesz wiele pasujących części do różnych modeli Pontiaca.

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety