Wybierz model samochodu marki Plymouth

Zamienne części samochodowe do Plymouth

Auto części PlymouthPlymouth to amerykańska marka samochodów, produkowana od 1928 roku w Auburn Hills w Stanach Zjednoczonych. Przez cały okres produkcji była ona własnością koncernu Chrysler. Plymouth we wczesnych latach produkcji stanowił tanią, budżetową markę Chryslera. Pierwszym zaprezentowanym samochodem przez tę firmę był Model 30, który był nieznacznie droższy od konkurencji, ale posiadał bardziej zaawansowane układy jak m.in. hydrauliczne hamulce. Plymouth był strzałem w dziesiątkę Chryslera, zwłaszcza na czasy wielkiego kryzysu. 

Samochody Plymouth wraz z upływem czasu cieszyły się coraz większym zainteresowaniem wśród kierowców – w połowie lat 40. XX sprzedawały się lepiej od Fordów. Powodem tego była doskonała opinia aut marki Plymouth – kierowcy twierdzili, że były one znane z wytrzymałości, a oprócz tego były szeroko dostępne w przystępnej cenie. Niestety, wraz z wprowadzeniem przez Chryslera stylizacji zwanej jako Forward Look opinie o Plymouth wyraźnie się popsuły. Samochody zaczęły znacznie szybciej korodować, a oprócz tego często narzekano na złą jakość montażu części. Początkiem lat 60. XX wieku sprzedaż aut marki Plymouth drastycznie spadła. Nie pomogła w tym nawet trafione modele z roku 1965, czyli Plymouth Duster oraz Plymouth Valiant. Plymouth już nigdy więcej nie odbudował swojej silnej pozycji z lat 40. XX wieku. 

Końcem lat 90. marka oferowała w sprzedaży wyłącznie jeden model, który był samodzielnie sprzedawany jako Plymouth, bez odpowiedniego pojazdu w ofercie Dodge'a. W czerwcu 2001 roku ogłoszono likwidację marki. 

Potrzebujesz części do swojego samochodu? Skontaktuj się z nami!

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety