Wybierz model samochodu marki Oldsmobile

Zamienne części samochodowe do Oldsmobil

Auto części OldsmobileOldsmobile, powstały w 1897 roku jest jednym z najstarszych koncernów motoryzacyjnych w Stanach Zjednoczonych. Jeszcze w roku założenia firma Oldsmobile uruchomiła masową produkcję samochodów w USA – na przestrzeni kolejnych 4 lat stworzono łącznie 425 egzemplarze egzemplarzy Oldsmobile. 

W 1901 roku firma Oldsmobile zaprezentowała model Curved Dash – był to pierwszy, seryjnie produkowany samochód w historii. Siedem lat później firma została włączona do koncernu General Motors – największej wówczas grupy motoryzacyjnej na terenie Stanów Zjednoczonych. W 1940 roku o amerykańskiej marce Oldsmobile ponownie było głośno na całym świecie – firma ta jako pierwsza w Stanach Zjednoczonych wyposażyła swój pojazd w automatyczną skrzynię biegów. W 1966 roku na rynek trafił Oldsmobile Toronado – pierwszy samochód w USA, który posiadał napęd na przednią oś. 

Samochody Oldsmobile produkowane były aż do 2004 roku, jednak w związku z malejącym zainteresowaniem samochodami marki oraz problemami finansowymi ogłoszono upadłość firmy. 

Szukasz części do Oldsmobile? Możesz znaleźć je w ofercie iParts.pl. Zapytaj o części i złóż zamówienie kontaktując się z naszym konsultantem:

Zamów części Oldsmobile 

W asortymencie posiadamy również bogaty wybór części do innych marek samochodowych pochodzących z USA. Sprawdź naszą ofertę części do samochodów amerykańskich.