Wybierz model samochodu marki Mg

Zamienne części samochodowe do MG

Auto części MGMG (skrót od ang. Morris Garage) to brytyjski producent samochodów. Firma została założona w 1924 roku i przetrwała aż do początku 2005 roku. Pierwsze, nieoficjalne samochody MG zostały zaprezentowane jednak chwilę wcześniej – już w 1922 roku. Dwa lata później MG przygotowało swój pierwszy samochód sportowy – MG Super Sports, który dostępny był także w wersji czterodrzwiowej. Od 1925 roku zaczęto produkować ten model w kilku odmiennych wariantach. Coraz większe zainteresowanie, jakim cieszyły się samochody MG sprawiło, że produkcja musiała być kilkukrotnie przenoszona do większych fabryk, aż ostatecznie wybór padł na Abingdon-on-Thames, gdzie wytwarzano auta MG, aż do końca 1980 roku. W międzyczasie MG nieustannie koncentrowało się na produkcji tanich samochodów sportowych. 

Największym zainteresowaniem wśród kierowców cieszyły się takie modele jak MG Midget, MGA, oraz MGB. Momentem zwrotnym dla koncernu MG był rok 1968, gdy koncern, który posiadał prawa do marki – BMC połączył się wraz z Leyland, tworząc tym samym grupę British Leyland Motor Corporation, której nazwa w latach późniejszych została skrócona do BL. Oznaczało to, że MG od tej pory należało do tego samego koncernu co Jaguar, Daimler, Rover oraz Triumph i wielu przypadkach do produkcji nowych modeli MG wykorzystywane mogą zacząć być części wspomnianych marek. Na efekty nie trzeba było czekać długo – już w 1973 roku silnik V8 od Rovera został wykorzystany w MGB GT V8. Do dziś wśród najpopularniejszych modeli MG znajdują się usportowione modele brytyjskiego Rovera – ZR, ZS oraz ZT. 

Potrzebujesz części do MG? Zakup je w iParts.pl!

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

W asortymencie posiadamy również bogaty wybór części do innych marek samochodowych pochodzących z Wielkiej Brytanii. Sprawdź naszą ofertę części do samochodów brytyjskich.