Wybierz model samochodu marki Maybach

Zamienne części samochodowe do Maybacha

Auto części MaybachMaybach to luksusowa marka samochodów należąca do koncernu Mercedes. Została założona w 1909 roku, a zlikwidowana z przyczyn ekonomicznych końcem 2011 roku. Pierwszy luksusowy samochód ze znaczkiem Maybacha pojawił się na ulicach w 10 lat od momentu powstania firmy. W 1929 roku zaprezentowano pierwszy w historii motoryzacji samochód, który posiadał pod maską silnik V12 – był to Maybach DS. W kolejnych latach zaprezentowano również wersje DS7 oraz DS8, które posiadały odpowiednio siedmiolitrowe i ośmiolitrowe silniki o mocy 150 i 200 KM. 

Modele Maybacha były luksusowe przede wszystkim ze względu na wysokie standardy jakościowe, ale także z powodu rezygnacji z produkcji aut na szeroką skalę. W ciągu 22 lat (od roku 1919 do 1941) stworzono tylko nieco ponad 2000 egzemplarzy – to wynik wielokrotnie niższy od konkurencji. W trakcie II Wojny Światowej Maybach, podobnie jak większość producentów tworzył pojazdy na potrzeby armii. Po zakończeniu wojny ciężko było powrócić marce do tworzenia luksusowych aut. W 1960 roku zmarł założyciel koncernu – Karl Maybach, a prawa do marki przejęte zostały przez koncern Daimler-Benz. Na pierwszy, powojenny i luksusowy samochód od Maybacha trzeba było czekać aż do 1997 roku, gdy na targach motoryzacyjnych w Tokio zaprezentowany został Mercedes-Benz Maybach. W kolejnych latach największą popularnością cieszyły się takie modele jak 57, 62 (oraz ich wersje "S") i Exelero. 

Samochody te produkowane były wyłącznie na zamówienie, co znacznie zwiększało ich koszty produkcji. Pod koniec 2011 roku prezes koncernu Daimler ogłosił, że w związku ze słabymi wynikami finansowymi marka Maybach zostanie zlikwidowana. 

Poszukujesz części do Maybacha? Znajdź je w ofercie iParts.pl!

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety