Wybierz model samochodu marki Maserati

Zamienne części samochodowe do Maserati

Auto części MaseratiMaserati to włoska marka aut osobowych, powstała w 1914 roku we Włoszech. Od 1993 roku wchodzi w skład włoskiego koncernu FIAT. Od chwili powstania pod marką Maserati tworzone były auta sportowe, z myślą o uczestnictwie w wyścigach samochodowych. 

W 1930 roku Maserati wyposażone w 16-cylindrowy, czterolitrowy silnik prowadzone przez Włocha – Baconina Borzacchiniego, wygrało Grand Prix Tripolis. Na czas II Wojny Światowej Maserati zaprzestało produkcji samochodów osobowych, na rzecz opracowywania pojazdów na potrzeby włoskiej armii. Po zakończeniu wojny Włosi powrócili do produkcji sportowych pojazdów z potężnymi silnikami. W 1958 roku włoską markę przejął francuski Citroen, co w znacznym stopniu usprawniło produkcję – Maserati było tworzone w większych ilościach, z wykorzystaniem patentów znanych doskonale z francuskich Citroenów. Trwało to aż do chwili zbankrutowania Citroena, czyli do roku 1974. Nowopowstały koncern PSA (Peugeot Citroen Group) zadecydował o likwidacji włoskiej marki, jednak w odbudowie marki pomógł włoski rząd. 

W 1993 roku większościowy pakiet udziałów marki wykupił FIAT. Cztery lata później Maserati połączone zostało wraz z Ferrari. Wśród najpopularniejszych samochodów włoskiej marki wyróżnić można takie modele jak 3200 GT, MC12, Ghibli, Quattroporte oraz Gran Turismo. 

Potrzebujesz części do Maserati? Skorzystaj z oferty części iParts.pl!

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety