Wybierz model samochodu marki Lotus

Zamienne części samochodowe do Lotusa

Auto części LotusLotus to brytyjskie przedsiębiorstwo założone w 1952 roku przez Colina Chapmana. Firma Lotus popularność uzyskała przede wszystkim dzięki startom w wyścigach z serii Formuły 1. Zespół Lotusa obecny był w wyścigach F1 nieprzerwanie w latach 1954 – 1994, triumfując w klasyfikacji końcowej aż siedmiokrotnie. W 1988 roku koncern został przejęty przez grupę General Motors, a 5 lat później firmę odkupiło Bugatti. Niestety, w związku z kiepską kondycją finansową Bugatti zbankrutowało. Jeszcze w tym samym roku, właścicielem Lotusa stał się malezyjski koncern Perusahaan Otomobil Nasional. Lotus dalej produkował samochody sportowe, a oprócz tego zaczęto rozwijać również samochody hybrydowe i elektryczne. 

Sukces Lotusa polegał na maksymalnej redukcji masy własnej auta, co pozwalało na znaczne zwiększenie osiągów. Zdecydowana większość Lotusów przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie krótszym niż 4 sekundy. W 2010 roku Lotus powrócił do wyścigów Formuły1 w ramach zespołu Lotus Racing. Rok później w wyniku fuzji doszło do połączenia zespołów Lotusa i Renault, a w zespole LotusRenault startował Robert Kubica. 

Potrzebujesz części do Lotusa? Sprawdź ofertę części iParts.pl. Znajdziesz u nas tylko nowe, fabrycznie zapakowane i objęte gwarancją części, które będą pasowały do Twojego Lotusa!

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety