Wybierz model samochodu marki Lincoln

Zamienne części samochodowe do Lincolna

Auto części LincolnLincoln to amerykańska marka luksusowych samochodów, która powstała w 1917 roku. Aktualnie Lincoln wchodzi w skład koncernu Ford i stanowi najbardziej luksusową gamę samochodów w całym koncernie Ford Motor Company. Założycielem przedsiębiorstwa jest Henry Leland. Marka Lincoln stanowi odpowiedź dla Cadillaca oferowanego przez koncern General Motors. 

Pierwszy samochód marki Lincoln wyprodukowany został w 1920 roku – był to model o oznaczeniu V8. Niespełna 2 lata później firma została przejęta przez koncern Ford za kwotę 8 mln dolarów. W 1936 roku oficjalnie zaprezentowano model o aerodynamicznym nadwoziu – Lincoln Zephyr. Trzy lata po wprowadzeniu na rynek tego samochodu do sprzedaży trafił pierwszy pojazd z serii Continental, która w kolejnych latach cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród amerykańskich kierowców. W 1961 roku zaprezentowano nowego Lincolna Continental w odmianie nadwozia typu sedan oraz kabriolet – to właśnie w takim kabriolecie zastrzelony został prezydent USA – John Kennedy. Kolejnymi, flagowymi modelami marki były odpowiednio – Lincoln Town Car oraz Lincoln Navigator. Samochody Lincoln produkowane są w Stanach Zjednoczonych, Meksyku oraz w Kanadzie. 

Potrzebujesz części do Lincolna? Znajdziesz je w iParts.pl! Wybierz z powyższej listy model i wersję silnikową Twojego samochodu, a następnie ukaże Ci się bogata lista części dedykowanych do Twojego pojazdu.

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety