Wybierz model samochodu marki Ligier

Zamienne części samochodowe do Ligier

Auto części Ligier

Posiadamy bogatą ofertę części zamiennych, chcąc spełnić oczekiwania każdego, kto trafi na naszą stronę w poszukiwaniu auto części. W naszej ofercie znajdują się zatem części samochodowe do aut najbardziej znanych producentów, jak i do pojazdów, które występują o wiele mniej powszechnie. Przedstawiamy części do Ligier, czyli francuskiego producenta, obecnego w branży od przeszło pół wieku. Asortyment sklepu iParts.pl obejmuje zarówno oryginalne części, jak i najwyższej klasy części zamienne do Ligier.

O marce

Co prawda Ligier nie należy do najstarszych producentów samochodów oraz auto części, jednak na rynku obecny jest już dość długo. Firma swoje pierwsze kroki stawiała w roku 1968. Za jej założenie odpowiada kierowca wyścigowy Guy Ligier, od którego nazwiska przedsiębiorstwo przejęło nazwę.

Ponieważ marka powstała z inicjatywy kierowcy rajdowego, nie ma co się dziwić, że początkowo firma była ukierunkowana głównie na produkcję pojazdów sportowych oraz części do samochodów wyścigowych. Z czasem przedsiębiorstwo zaangażowało się również w wyścigi Formuły 1. Marka Ligier zagościła w tych wyścigach na dłużej, zapisując się na stałe na kartach historii. Zespół tworzony przez francuską firmę odnosił liczne sukcesy na arenach międzynarodowych, 9-krotnie zwyciężając w Grand Prix, a w 1980 roku zostając wicemistrzem całego cyklu. Ponadto, samochody desygnowane logo marki Ligier startowały także m.in. w wyścigach 24-godzinnych. Niewątpliwie zatem można stwierdzić, że producent samochodów oraz auto części Ligier posiada niemałe doświadczenie w sportach motorowych.

Z czasem profil działalności firmy zaczął się zmieniać. Już w 1980 roku w fabryce producenta powstał pierwszy mikrosamochód. Wtedy był to jeszcze pojazd bardzo prymitywny, którego konstrukcja opierała się na nadwoziu ciągnika oraz bardzo słabym silniku. Bardziej zaawansowane technologicznie części samochodowe zaczęły być montowane w mikropojazdach nieco później. Warto jednak zaznaczyć, że pomimo swojej prymitywności, pierwsze mikropojazdy od Ligier odniosły sukces, przez co firma zdecydowała się rozwijać produkcję w tym obszarze. Dzisiaj francuska firma jest największym na świecie producentem mikrosamochodów, posiadając około 40% rynku. Części do samochodów Ligier to nowoczesne elementy umożliwiające oszczędną i komfortową jazdę. Firma Ligier jest również dobrze znana miłośnikom quadów, gdyż znaczną część produkcji w fabrykach tej marki zajmują właśnie tego typu pojazdy.

Zalety samochodów Ligier

Mikropojazdy niewątpliwie mają wiele zalet, których brak w przypadku standardowych aut. Są to pojazdy specyficzne, dlatego wielu kierowców potrzebuje czasu, aby się do nich przyzwyczaić. Nie zważając jednak na kwestię zalet i wad mikropojazdów, przyglądnijmy się mocnym stronom konkretnie samochodów Ligier. Francuski producent jest liderem, jeśli chodzi o produkcję tego typu samochodów i zdaniem wielu, jego propozycje uznać należy za najatrakcyjniejsze na rynku. Mocne strony mikropojazdów Ligier to przede wszystkim:

  • bezpieczeństwo,
  • komfort,
  • niewielka awaryjność,
  • bogate wyposażenie wnętrza,
  • duża ilość nowoczesnych, innowacyjnych rozwiązań

Czym są mikropojazdy?

Przy okazji charakterystyki największego producenta mikropojazdów, warto nieco więcej napisać również o nich samych. Czym są te pojazdy? Mowa tutaj o samochodach, których rozmiary są zdecydowanie mniejsze niż w przypadku standardowych samochodów osobowych. Ponadto, oferowane przez Ligier mikroauta rozpędzają się maksymalnie do 45 km/h. Najczęściej funkcje jednostek napędowych pełnią silniki diesla, których moc nie przekracza 6kW. Istotną informacją jest również to, że do zgodnego z prawem prowadzenia tych aut wystarczy prawo jazdy kategorii AM, które można uzyskać w Polsce już w wieku 14 lat. Tym samym mikrosamochód wydaje się dobrą opcją dla nastolatka, który prowadząc go będzie nabierał wprawy za kierownicą, co przełoży się na bardziej umiejętne prowadzenie pojazdu, gdy już przesiądzie się do większego samochodu. Ponadto, jest to szansa, aby nauczyć się pielęgnacji, konserwacji oraz naprawy samochodu. Pomimo specyficznej konstrukcji pojazdów, części do Ligier są zasadniczo takie same, jak oryginalne części czy ich zamienniki do pojazdów pełnowymiarowych.

Najpopularniejsze części samochodowe Ligier

Jak wspomniano części zamienne do Ligier w zasadzie niczym nie różnią się od standardowych części do samochodów osobowych. Dlatego też posiadacze pojazdów tej marki, którzy odwiedzają naszą stronę, poszukują rozmaitych części online. Zauważyliśmy jednak, że najczęściej zapytania dotyczą następujących części zapasowych:

  • filtr powietrza
  • filtr oleju
  • końcówka drążka kierowniczego
  • tarcza hamulcowa

Wydaje się, że wymienione powyżej auto części do Ligier po prostu najczęściej ulegają awariom.

Części online do Ligier w iParts.pl

Oferujemy części samochodowe do Ligier do różnych modeli pojazdów od francuskiego producenta. Zapewniamy konkurencyjne ceny, a także szybką dostawę zamówienia na wskazany adres. Decydując się na większe zakupy, za kwotę co najmniej 399 zł, otrzymasz rabat w postaci zniesienia opłaty za dostawę.