Wybierz typ samochodu marki Lexus IS I (_E1_)

Części samochodowe do Lexusa IS I

Lexus to marka, która od początku jej istnienia, czyli od 1989 roku, kojarzy się z ekskluzywnością i niezawodnością. I taki też cel przyświecał jej twórcom. Marka Lexus jest własnością japońskiej korporacji Toyota Motor Corporation, która nadała jej cech typowych dla swoich produkcji. Dzięki temu samochody marki Lexus wyróżniają się wyjątkową trwałością i bezawaryjnością, a dodatkowo są pojazdami, na których dążenie do luksusu odcisnęło bardzo wyraźne piętno. Widać to doskonale chociażby na przykładzie modelu Lexus IS, który jest jednym z dwóch najmniejszych gabarytowo i jednocześnie jednym z najpopularniejszych modeli tej marki. Liczba sprzedanym egzemplarzy wszystkich generacji Lexusa IS szacowana jest na sporo ponad 1 mln.

Lexus IS Ipierwsza generacja tego modelu – to auto klasy średniej, jednak prezentuje się wyjątkowo jak na ten segment luksusowo. Swoją premierę miał podczas salonu samochodowego w Genewie w roku 1998. Konstrukcja ta pozwoliła marce Lexus na wejście do rywalizacji o rynek aut klasy D premium, w której do tamtej pory niepodzielnie rządziły takie modele, jak Mercedes klasy C czy BMW 3.

Lexus IS I posiada stonowaną, klasyczną linię nadwozia, typową dla limuzyn z tego segmentu. Z zewnątrz sprawia wrażenie bardzo eleganckiego, ale jednocześnie niezbyt rzucającego się w oczy. Prawdziwa natura Lexusa IS widoczna jest dopiero w jego wnętrzu. Kabina wykończona została w sposób wyjątkowo solidny i komfortowy. Uwagę zwracają stylistyczne ciekawostki w rodzaju zegarów przypominających zegarki naręczne. W pełnej wersji wyposażeniowej Lexus IS I posiada klimatyzację, fotele sterowane elektrycznie i z opcją podgrzewania, skórzaną tapicerkę, zmieniarkę płyt CD oraz nawigację satelitarną.

Legenda

Typ pojazdu Kod silnika Rodzaj
paliwa
Rok produkcji Pojemność
silnika [ccm]
Moc silnika
[kW]
Moc silnika
[KM]
200 (GXE10) 1G-FE benzyna 1999.04 - 2005.07 1988 114 155
300 (JCE10) 2JZ-GE benzyna 2001.09 - 2005.07 2997 157 213