Wybierz model samochodu marki Ldv

Zamienne części samochodowe do LDV

Auto części LDVLdv to marka pojazdów dostawczych produkowanych w miejscowości Birmingham w Wielkiej Brytanii. Firma powstała w 1993 roku, a pod obowiązującą nazwą – LDV Group Ltd. występuje od 1994 roku. Koncern produkuje dwa typy samochodów dostawczych, które różnią się pomiędzy sobą dopuszczalnymi masami całkowitymi – pierwsza, stworzona grupa obowiązuje do 2,8 tony, natomiast druga do 3,5 tony. 

W latach 1995 – 1998 samochody Ldv montowane były także w Polsce, początkowo poprzez Wytwórnię Silników Wysokoprężnych Andoria, a od roku 1998 poprzez Daewoo Motors Polska. Jeszcze w tym samym roku Daewoo Motors Polska postanowiło nabyć 50% udziałów firmy Ldv. W związku z upadkiem Daewoo Motors Polska, firma LDV odkupiła od Syndyka projekt samochodu LD 100 produkowanego wspólnie w Wielkiej Brytanii. W najlepszym okresie firma Ldv zatrudniała ponad 2000 osób, a roczna produkcja wynosiła w zależności od zapotrzebowania nawet do 20 000 pojazdów. Niestety, pod koniec lat 90. XX wieku produkcja zaczęła spadać, a koncern popadł w problemy finansowe. 

W 2005 roku ogłoszono oficjalne bankructwo Ldv. Rok później prawa do marki zostały odsprzedane grupie inwestorów, która przekazała je rosyjskiemu producentowi samochodów GAZ. Zabieg ten umożliwił wznowienie produkcji samochodów dostawczych Ldv. 

Potrzebujesz części do Ldv? Znajdziesz je w ofercie iParts.pl. Wybierz z powyższej listy interesujący Cię model i wersję silnikową samochodu, a przekierowany zostaniesz do kategorii części dedykowanych do wybranego pojazdu Ldv.

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety