Wybierz model samochodu marki Iveco

Zamienne części samochodowe do IVECO

Auto części Iveco

Iveco to włoska firma, która nieustannie pracuje, aby doskonalić jakość swoich produktów. W celu zachowania długiej sprawności pojazdów Iveco, niezbędne jest korzystanie ze sprawdzonych części zapasowych. Na naszej stronie łatwo znajdziesz wszystkie interesujące Cię części dostępne online.

O marce

Początek firmy Iveco datuje się na styczeń 1975 roku. Początkowo koncern był połączeniem pięciu wyspecjalizowanych marek, takich jak:

 • Fiat Veicoli Industriali
 • OM
 • Lancia Veicoli Speciali
 • Unic – Fiat
 • Magirus – Deutz

W późniejszym czasie doszło do połączenia powyższych podmiotów. Nowa firma, działająca pod marką Iveco rozpoczęła wtedy intensywne usprawnianie swojej oferty produktów. W latach 1975 – 1979 w ofercie Iveco znajdowało się 200 modeli podstawowych i 600 wersji od 2.7 tony DMC dla pojazdów lekkich do ponad 40 ton dla pojazdów ciężkich. Początkowo Fiat posiadał 80% akcji spółki, a w 1980 roku przejął pozostałe udziały. W 1978 roku firma wypuściła na rynek model Daily, czyli pierwszy pojazd należący do gamy lekkich samochodów dostawczych. W tym czasie zaczęły również powstawać pierwsze części Iveco, a w 1980 roku został zbudowany pierwszy silnik z turbodoładowaniem do ciężarówek. W tym okresie strategia korporacji w dużej mierze opierała się na promocji marki i w 1980 roku doprowadziła do zaangażowania się w sponsoring wydarzeń sportowych takich jak Igrzyska Olimpijskie w Moskwie, mecze bokserskie, wyprawy Jacquesa Cousteau w Dorzecze Amazonki czy Raid Pigafetta, w czasie, którego Iveco – Fiat 75 PC 4X4 okrążył glob jako pierwszy pojazd mechaniczny w historii. Właśnie wtedy powstają dwie nowe kategorie części do Iveco: silniki diesla do autobusów oraz pojazdy gaśnicze pod marką Iveco EuroFire.

W 1984 roku na rynku pojawił się TurboStar, czyli ciężki pojazd drogowy. Stał się on bestsellerem we Włoszech i odgrywał duże znaczenie na rynku europejskim. W ciągu siedmiu lat zostało sprzedanych 50 000 samochodów. Już w tamtym czasie firma dużo uwagi zwracała na części samochodowe, co spowodowało, że w 1985 roku wyprodukowała pierwszy lekki silnik Diesla z bezpośrednim wtryskiem. Astra SpA, producent specjalnych pojazdów budowlanych i pojazdów wojskowych dołączył do grupy Iveco w połowie lat osiemdziesiątych. W 1989 roku powstała kolejna część samochodowa Iveco - silnik Diesel wyposażony w zawór EGR, który miał zmniejszać emisję zanieczyszczeń. W 1990 roku firma objęła 60 % hiszpańskiej firmy ENASA, która była producentem pojazdów przemysłowych Pegaso. W 1990 roku producenci autobusów Iveco oraz Renault postanowili połączyć swoje działy i powstała francusko–włoska firma „Irsibus”, natomiast już w 2001 roku Iveco zakupiło całe to przedsiębiorstwo.

Iveco zatrudnia dzisiaj około 32000 pracowników. Pojazdy oraz części samochodowe do Iveco są produkowane w 43 zakładach produkcyjnych, w aż 18 krajach na całym świecie. Podczas produkcji auto części Iveco, wykorzystywane są technologie z 15 ośrodków badawczych. W Polsce firmę reprezentuję Iveco Poland Sp. z o.o.

Zalety pojazdów Iveco:

 • Szeroki wybór modeli, pozwalający każdemu wybrać najbardziej odpowiadającą mu wersję pojazdu,
 • Ogromna nośność – samochody Iveco mogą przewozić ładunki o wadze nawet do 4000 kg,
 • Ergonomiczne wnętrze samochodów, które zaopatrzone jest w liczne pojemniki czy też uchwyty na kubki. Wszystkie przedmioty są łatwo dostępne z siedzenia kierowcy,
 • Niska awaryjność.

Wady pojazdów Iveco:

Włoska marka produkuje bardzo solidne auta, przez co wymienienie słabych stron jest bardzo trudne. Poziom awaryjności jest stosunkowo niski. Pewne mankamenty znaleźć można w starszych samochodach Iveco, jednak naprawiono je w kolejnych wersjach pojazdów. Niemniej trzeba pamiętać o tym, że największa odpowiedzialność należy do użytkownika, który powinien regularnie sprawdzać samochód i stosować oryginalne części zamienne do Iveco.

Najpopularniejsze modele w historii marki Iveco:

 • Iveco Daily
 • Iveco EuroCargo
 • Iveco Trakker
 • Iveco Stralis
 • Iveco Stralis X-Way

Oryginalne i tanie części do samochodów Iveco

Aby samochody Iveco zachowały jak najlepszą kondycję, niezbędne jest stosowanie auto części Iveco pochodzących jedynie od sprawdzonych i renomowanych producentów. W naszej ofercie znajdują się wszystkie niezbędne części do Iveco, które z całą pewnością będą świetnie współpracowały z innymi elementami wyposażenia Twojego samochodu. Na naszej stronie znajdziesz nie tylko autoczęści do pojazdów dostawczych i ciężarowych, ale również części do samochodów osobowych.

Najczęściej psujące się podzespoły i części w Iveco:

 • Elektryczne szyby
 • Uszczelki
 • Klocki hamulcowe
 • Tłoczki
 • Sprzęgło
 • Elektryk i elektronika

Jeśli jesteś zainteresowany najlepszymi częściami zamiennymi Iveco, z całą pewnością będziesz zadowolony z naszej oferty. Zapewniamy niskie ceny, jak również bezpłatną wysyłkę zamówienia o wartości min. 399 zł. Sprawdź naszą ofertę, a sam się przekonasz. Auto części najwyższej jakości tylko w iParts.pl!

Loża „ekspercka”

~Franciszek

Iveco Daily jest idealną alternatywą dla osób, które przewożą rzeczy o większych gabarytach, które nie zmieszczą się do zwykłego samochodu osobowego.

~Michał

irma Iveco, nie należy do najbardziej znanych marek w Polsce, jednak jej pokaźna liczba nagród mówi sama za siebie. Warto zainteresować się pojazdami tej firmy.

W asortymencie posiadamy również bogaty wybór części do innych marek samochodowych pochodzących z Włoch. Sprawdź naszą ofertę części do samochodów włoskich.