Wybierz model samochodu marki Fso

Zamienne części samochodowe do FSO

Auto części FSO

Nasza oferta to zarówno części samochodowe od producentów aut, jak i szereg zamienników. Wszystkie auto części, które oferujemy w sprzedaży, łączy jednak jedno –– sprawdzona jakość. W naszym asortymencie znajdują się jedynie sprawdzone części do FSO, których jakość potwierdzają liczne testy i otrzymane w ich konsekwencji certyfikaty.

Najczęściej wyszukiwane części samochodowe FSO:

 • zestaw paska rozrządu
 • szczęki hamulcowe
 • klocki hamulcowe
 • tarcze hamulcowe
 • wahacze

O marce

FSO, czyli Fabryka Samochodów Osobowych, to polska firma z niezwykle bogatą tradycją. Powstała w latach 40. XX wieku jako istotny element planu odbudowy polskiego przemysłu motoryzacyjnego. W 1948 roku rozpoczęto budowę fabryki w Warszawie. Podpisano również umowę z Fiatem, uprawniająca do produkcji pojazdów tej marki. Niestety, nie wszystko poszło zgodnie z planem. W zasadzie z dnia na dzień Fiat wycofał się z umowy. Co było tego przyczyną do dzisiaj nie można stwierdzić z całą pewnością. Prawdopodobnie atrakcyjniejsza oferta zza oceanu, a także pogłębienie zimnej wojny to główne czynniki, przez które, póki co części FSO nie mogły jeszcze zostać złożone w samochód oznaczony logo Fiata. Ratunkiem dla FSO okazała się propozycja zakładów GAZ, które udzieliły bezpłatnej licencji na produkcję pojazdu GAZ-M20 Pobieda. W końcu, po zakończeniu budowy fabryki i po skompletowaniu niezbędnych auto części, FSO mogło rozpocząć produkcję. W 1951 roku z zakładu wyjechał pierwszy samochód, nazwany Warszawą.

Warszawa odniosła sukces, a produkcja z roku na rok rosła. W końcu przyszedł czas, aby z fabryki FSO wyjechał w pełni polski samochód. Przygotowano zatem projekt nowego pojazdu, bez uzyskiwania jakichkolwiek licencji od zachodnich producentów. W ten sposób narodziła się legendarna już dzisiaj Syrena. Na tym jednak nie poprzestano.

Chcąc rozbudowywać fabrykę i rozwijać firmę, postanowiono rozpocząć produkcję kolejnych samochodów na licencji innej firmy. Ponownie porozumiano się z Fiatem, tym razem jednak współpraca doszła do skutku. W ten sposób w latach 60. XX wieku rozpoczęto produkcję Fiata 125p. Samochód zyskał ogromną popularność i to nie tylko w Polsce. Z czasem rozpoczęto eksport, który zatoczył bardzo szerokie kręgi. Fiat 125p dotarł na kilka kontynentów, do kilkudziesięciu państw. Eksportowano również części zamienne. Co więcej, w tamtym czasie części FSO składano nie tylko w Polsce. Ze względu na duże zapotrzebowanie na samochody polskiego producenta, Fiaty montowano również m.in. w Jugosławii, Irlandii, a nawet Tajlandii czy Kolumbii.

Kolejnym z niezwykle ważnych w historii producenta pojazdów był niewątpliwie Polonez. Produkowane latami Polonezy swego czasu zdominowały polskie drogi. Po nich natomiast przyszedł czas na współpracę z Deawoo. W jej konsekwencji rozpoczęto produkcję takich pojazdów, jak Matiz czy Lanos. Ostatnim produkowanym przez firmę samochodem był natomiast Chevrolet Aveo. Obecnie w fabryce FSO nie produkuje się żadnych samochodów osobowych.

Zalety samochodów FSO

Niewątpliwie wielu polskich kierowców ma ogromny sentyment do samochodów FSO. Warszawa czy Syrena pojawiają się na polskich ulicach już tylko jako auta zabytkowe. Najczęściej widywać je można na jakiś zlotach czy pokazach. Jednak już Fiaty 125p czy Polonezy nadal są użytkowane przez niektórych kierowców. Wskazuje to niewątpliwie na dużą wytrzymałość tych pojazdów. Jakie zatem zalety mają samochody FSO?:

 • wyjątkowa wytrzymałość
 • prosta konstrukcja
 • mocne silniki
 • łatwy dostęp do części samochodowych FSO
 • niepowtarzalny design

Wady samochodów FSO

Oczywiście pomimo licznych i wyraźnych zalet, samochody FSO mają również swoje wady. Co można do nich zaliczyć? Naszym zdaniem największe mankamenty aut FSO, to:

 • relatywnie niski komfort jazdy
 • kiepskie wyposażenie wnętrza
 • niekompatybilność z nowoczesnymi technologiami

Warto w tym miejscu zauważyć, że w dużej mierze wady samochodów FSO wynikają z ich wieku. Największą popularnością cieszyły się bowiem starsze modele pojazdów tej marki, które były powszechnie użytkowane w latach 70, 80, 90 i 00. Zwyczajnie odbiegają one od standardów, jakie stawia się nowoczesnym samochodom. Niemniej jednak w porównaniu z pojazdami innych marek pojawiających się na rynku w poszczególnych latach, samochody produkowane przez FSO wypadają bardzo dobrze.

Najpopularniejsze modele w historii marki:

 • Warszawa
 • FSO Syrena
 • Fiat 125p
 • FSO Polonez
 • FSO Matiz

Wysokiej jakości, tanie części do FSO

Posiadamy szeroki wybór części samochodowych kompatybilnych z samochodami marki FSO. Oferujemy wybór części online, a następnie ich szybką dostawę do Klientów. Ceny części zamiennych do aut oznaczonych marką Fabryki Samochodów Osobowych zasadniczo nie należą do najwyższych. Chcąc jednak wyróżnić się na rynku, dodatkowo obniżamy ceny, zapewniając, że koszty zakupu auto części w iParts.pl są najniższe.

Nie jesteś pewien, jakiej firmy części zamiennych do FSO szukasz? Skorzystaj z naszej wyszukiwarki. Dzięki wpisaniu odpowiedniej frazy, na stronie pojawią się tylko części do FSO. Jeżeli nadal masz wątpliwości, skontaktuj się z naszym konsultantem, który chętnie udzieli Ci porady.