Wybierz model samochodu marki Ford Usa

Zamienne części samochodowe do amerykańskiego Forda

Auto części Ford USA

Stawiamy na kompleksowość, nie chcąc zawieść oczekiwań żadnego naszego stałego, ani nawet potencjalnego Klienta. Dlatego też w naszej ofercie znajdziesz nawet najmniej popularne auto części. Posiadamy m.in. bogaty wybór części zamiennych do Forda USA. Firma Ford USA to wydzielona spółka, która produkuje samochody jedynie na rynek amerykański. Powstają tam również części do Forda USA, które niekoniecznie są kompatybilne z samochodami tej marki dostępnymi w Europie, czy na innych kontynentach.

O marce

Ford to jeden z największych koncernów motoryzacyjnych na świecie. Firma prowadzi produkcję samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, autobusów i wielu innych pojazdów mechanicznych, w tym m.in. maszyn rolniczych. Początki marki sięgają roku 1903, kiedy to przedsiębiorstwo Ford zostało założone przez Henryego Forda.

Nie każdy wie, że istnieje podmiot, określany potocznie jako Ford USA, którego działalność dedykowana jest wyłącznie rynkowi amerykańskiemu. Rzecz w tym, iż zapotrzebowanie Amerykanów jest inne niż Europejczyków. Właściciele Forda wiedzą o tym doskonale, dlatego na rynek amerykański przygotowują inną ofertę niż na europejski. W Stanach Zjednoczonych dostępne są modele Forda, które nie pojawiają się w sprzedaży w Europie. Przede wszystkim są to bardzo popularne w Ameryce pick-upy. Należą one do najlepiej sprzedających się modeli Forda w Stanach, podczas gdy w Europie stanowią znikomy procent sprzedaży. Ponadto, wiele modeli Forda występuje zarówno w Europie, jak i w Stanach, jednak pod innymi nazwami. Często pomiędzy tymi samochodami występują też pewne różnice konstrukcyjne.

Warto w tym miejscu zauważyć, że pomimo iż samochody produkowane przez Ford USA nie są wprowadzane przez producenta na rynki europejskie, i tak tu trafiają. Od wielu lat są one powszechnie sprowadzane choćby przez handlarzy, dlatego wiele modeli zauważyć można również na polskich drogach. Niestety ze względu na fakt, że producent nie eksportuje swoich samochodów do Europy, nie robi tego również z częściami zamiennymi do Forda USA. Dlatego też oryginalne części są w tym przypadku dość trudno dostępne. Niemniej jednak w sklepie iParts.pl znaleźć możesz liczne części samochodowe Ford USA, które cechują się wysoką jakością.

Ford USA to odrębny podmiot, który jednak jest zależny od koncernu Ford. Z tego względu historia jednej marki jest tak naprawdę jednocześnie historią również tej drugiej. Najważniejsze samochody w historii marki Ford to często również najistotniejsze auta dla Forda USA. Niemniej jednak w niektórych przypadkach zależność ta nie występuje. Kluczowymi wydarzeniem dla rozwoju firmy było skonstruowanie Forda-T, a później Forda Mustanga. Oba modele zdobyły uznanie zarówno na rynku amerykańskim, jak i europejskim. Jednak już niezwykle popularny w Europie Ford Escort, zupełnie nie zdobył uznania Amerykanów.

Atuty i wady samochodów marki Ford USA

Czy Fordy USA to samochody, które warto sprowadzać ze Stanów Zjednoczonych? Wydaje się, że często tak. Niektóre modele posiadają wyższej jakości podzespoły niż standardowe Fordy. Zwłaszcza silniki często mają wyraźnie większą moc. Ponadto, zakup Forda USA, nawet po dodaniu kosztów transportu ze Stanów Zjednoczonych, w wielu przypadkach okazuje się zakupem niezwykle opłacalnym pod względem finansowym. Inne zalety samochodów marki Ford USA, na które najczęściej wskazują kierowcy, to:

 • wytrzymały układ hamulcowy
 • wygodne prowadzenie
 • komfort wewnątrz kabiny
 • bogate wyposażenie

Oczywiście samochody marki Ford USA nie są również pozbawione wad. Niewątpliwie jedną z nich jest trudny dostęp do części zamiennych Ford USA. Rzecz jasna w Polsce można znaleźć każdy element wyposażenia większości pojazdów tej marki, jednak nie są one tak powszechnie dostępne, jak auto części do standardowych Fordów. W razie problemów ze znalezieniem jakichkolwiek części samochodowych do Forda USA zachęcamy zatem do zapoznania się z naszym katalogiem części online. Oferujemy tanie części wysokiej jakości, rozwiązując w ten sposób problem z utrudnionym dostępem do zamienników oryginalnych części montowanych w autach tej marki. Warto jednak pamiętać, że samochody marki Ford USA posiadają również inne wady, do których należą głównie:

 • wysoka awaryjność elementów zawieszenia
 • duże spalanie
 • często występujące problemy z zapłonem

Części Ford wymagające częstej wymiany

Obserwując zamówienia naszych Klientów, zauważyliśmy, że niektóre części samochodowe do Forda cieszą się szczególnie dużą popularnością. Zakładamy, w oparciu również o naszą wiedzę motoryzacyjną, że są to części Forda USA, które ulegają najczęstszym awariom. Poniżej przedstawiamy listę auto części Ford USA, które najczęściej budzą Wasze zainteresowanie:

 • amortyzatory
 • wahacze
 • alternatory
 • akumulatory
 • cewki zapłonowe

Części zapasowe do Forda USA w iParts.pl

W iParts.pl znajdziesz oryginalne części, a także zamienniki, zarówno z wyższych, jak i z niższych półek cenowych. Staramy się bowiem zachować elastyczność, dostosowując się po części do wszystkich naszych Klientów, również tych potencjalnych. Pragniemy jednak podkreślić, że zarówno tanie części, jak i najdroższe auto części do Forda USA znajdujące się w ofercie iParts.pl, to produkty wysokiej jakości. Do sprzedaży dopuszczamy tylko takie części do samochodów osobowych, które przeszły testy jakości, przez co zapewniają komfort i bezpieczeństwo.