Wybierz model samochodu marki Dodge

Zamienne części samochodowe do Dodge

Auto części Dodge

Dla każdego właściciela samochodu najważniejsze jest, aby jego pojazd był nieustannie sprawny i zawsze gotowy do pracy w każdych warunkach. Pomożemy Ci utrzymać Twoje auto w nienagannym stanie technicznym. Proponujemy najwyższej jakości części samochodowe Dodge, które będą niezbędne do naprawy oraz kompleksowego serwisowania Twojego auta. Części online w naszej ofercie to gwarancja jakości oraz niezawodności, potwierdzona niezbędnymi certyfikatami oraz homologacjami.

Najczęściej wyszukiwane części zamienne do Dodge:

O marce

Dodge swoją przygodę z motoryzacją rozpoczął od produkcji zupełnie innych artykułów, niż te, z których jest obecnie znany. Był to asortyment związany z produkcją rowerów, który oferowano pod szyldem - Dodge Brothers Bicycle & Machine Factory. Firma powstała w 1897 roku z inicjatywy dwóch braci, Johna i Horace'a Dodge. Na przełomie 1989-1991 roku firma rozpoczęła również produkcję precyzyjnie wykonanych łożysk, sprzedawanych głównie firmie Oldsmobile.

Niedługo potem bracia Dodge podpisali umowę z firmą Ford Motor Company, której byli współwłaścicielami przez pewien okres czasu. Zawarcie współpracy z Henrym Fordem wiązało się z udzieleniem mu dość pokaźnej pożyczki w zamian za liczne udziały w firmie Ford. Okres ten był bardzo owocny dla firmy Dodge, ponieważ miała ona zapewniony zbyt auto części montowanych do bardzo popularnego w owych czasach samochodu, a mianowicie Forda T. Pozwoliło to uzyskać braciom Dodge miano największego producenta części do samochodów osobowych. Zyski ze sprzedaży części pozwoliły firmie na wybudowanie w 1910 roku fabryki niedaleko Detroit, która początkowo montowała samochody Forda a później także i swoje modele.

Kolejne lata przynoszą wiele zmian dla firmy, związanych głównie z wybuchem II wojny światowej oraz śmiercią właścicieli marki Dodge. Współpraca z armią amerykańską daje bardzo duże korzyści firmie, dzięki którym zyskuje ona miano największego producenta samochodów w Stanach Zjednoczonych, przekraczając liczbę najpierw miliona, a następnie 3 milionów wyprodukowanych pojazdów. Po śmierci założycieli firmy, zostaje ona sprzedana przez żonę jednego z nich. Najpierw znajduję się w rękach nowojorskiego konsorcjum bankowego, a później Chryslera, który nadaje firmie oficjalną nazwę "Dodge". Kamieniem milowym w działalności marki Dodge okazuje się produkcja bardzo znanego obecnie silnika V8 Hemi.

Mocne strony samochodów Dodge Słabe strony samochodów Dodge
 • przestronne wnętrze
 • atrakcyjna stylistyka
 • komfortowe zawieszenie
 • stosunkowo tanie części zamienne
 • mocne jednostki napędowe
 • dobre wyciszenie kabiny pasażerskiej
 • niezawodność konstrukcji
 • instalacja elektryczna
 • jakość wykonania wnętrza
 • układ hamulcowy
 • układ napędowy

Zastosowanie silnika Hemi oraz części Dodge do produkcji aut tej marki spowodowało, że samochody z Detroit aż 11-krotnie zwyciężyły w prestiżowych wyścigach NASCAR oraz pobiły 196 rekordów prędkości na dnie jeziora Bonneville.

Jedną z ważniejszych dat w historii marki Dodge jest rok 1966. Wtedy to powstał kultowy model Charger R/T, dający początek ery tzw. "Muscle Cars". Kolejne modele samochodów tego typu to Coronet R/T, Super Bee oraz Challanger. Innym bardzo znanym modelem jest produkowany do dnia dzisiejszego Dodge Viper, który miał nawet swój własny serial telewizyjny. Samochody te uzyskały miano kultowych i są bardzo chętnie kupowane mimo ich bardzo wysokiej ceny.

Najpopularniejsze modele w historii marki

 • Dodge Challenger
 • Dodge Viper
 • Dodge Charger
 • Dodge Caliber
 • Dodge Caravan

Oryginalne i tanie części do samochodów osobowych Dodge

Auto części do Dodge są chętnie montowane przez kierowców we wszelkiego rodzaju samochodach sportowych, głównie z powodu ich niezawodności, wytrzymałości oraz gwarancji bezpieczeństwa. Bogaty wachlarz części Dodge od najlepszych światowych producentów oferujemy w naszym sklepie. Oryginalne części oraz wysokiej klasy zamienniki są dostępne do praktycznie każdego modelu marki Dodge. Dzięki zaawansowanej wyszukiwarce na naszej stronie internetowe odnalezienie niezbędnych części do Dodge’a nie sprawi Ci żadnych problemów.

Najczęściej psujące się podzespoły i części Dodge:

W naszym sklepie kupisz wszystkie części zamienne, które będą Ci niezbędne do naprawy Twojego samochodu. Gwarantujemy najwyższą jakość wszystkich produktów oraz szybką dostawę. Przy zamówieniach o wartości min. 399 zł brutto zapewniamy przesyłkę gratis.

Popularne wśród Klientów modele Dodge:

Popularne auto części zamienne do Dodge:

Loża „ekspercka”

~Pozytywiusz

Dodge kojarzy mi się wyłącznie z muscle cars, czyli tym, co najpiękniejsze w amerykańskiej motoryzacji. Piękno, brutalność, ryk silnika Hemi niczym wyziew z piekła rodem oraz niezniszczalne podzespoły i części Dodge, to kwintesencja arogancji motoryzacyjnej, zamkniętej w takich retro klasykach, jak Charger czy Challenger.

~Racjusz

Dodge albo robi najdoskonalsze fury świata, albo kompletne paździerze. O ile tych drugich jest więcej, to i tak amerykańska marka ma u mnie niezmiennie carte blanche. Z tym, że czekam na coś nowego, a nie tylko na odgrzewane kotlety.

W asortymencie posiadamy również bogaty wybór części do innych marek samochodowych pochodzących z USA. Sprawdź naszą ofertę części do samochodów amerykańskich.

Dane firmy

Oficjalna strona internetowa: https://www.dodge.com/

Profile społecznościowe marki: