Wybierz model samochodu marki Buick

Zamienne części samochodowe do Buicka

Auto części BuickBuick to amerykańska marka należąca do koncernu General Motors. Firma została założona w 1903 roku przez Davida Dunbara Buicka. Pierwszym autem jakie powstało z logiem Buick był Model B, który został zaprezentowany już w niespełna rok od chwili założenia przedsiębiorstwa. W 1913 roku Buick zdecydował się produkować samochody wyposażone w sześciocylindrowe silniki – pierwszym takim autem w historii koncernu był D-45 Touring. Zabieg ten umożliwił niemal potrojenie wyników sprzedaży samochodów Buick, co miało docelowo doprowadzić markę na szczyty popularności w Stanach Zjednoczonych. W 1936 roku na rynek trafił Buick Century, który wyróżniał się na tle konkurencji opływowym nadwoziem oraz mocny silnik V6 umożliwiający rozpędzanie się do prędkości z rzędu nawet 160 km/h, co jak na tamte czasy stanowiło rekordowe rezultaty. 

W 1949 roku do sprzedaży trafił Buick Roadmaster, który do dnia dzisiejszego stanowi jeden z najsłynniejszych samochodów w historii amerykańskiego koncernu. Cztery lata później na rynek wprowadzono model Skylark, w którym zadebiutował silnik V8 współpracujący z automatyczną skrzynią biegów. W 1963 roku zaprezentowano Buicka Rivierę, który wyznaczył nowoczesne trendy stylistyczne w amerykańskiej motoryzacji. Dalsze lata rozwoju Buicka stały pod znakiem zapytania kryzysu paliwowego. W odpowiedzi na kryzys Buick przygotował model Regal wyposażony w mniejszy silnik V6, jednak auto nie spotkało się z sukcesem sprzedażowym. 

Pod koniec XX wieku Buick postanowił spróbować zaistnieć na rynkach zagranicznych. W 1999 roku uruchomiono sprzedaż Buicka Century na rynku w Chinach. Decyzja ta okazała się strzałem w dziesiątkę – do dziś na rynku chińskim Buick jest jedną z najpopularniejszych marek. Natomiast jednym z najważniejszych, lokalnych modeli Buicka był Buick Enclave, produkowany od 2007 roku.   

Poszukujesz części do Buicka? Skorzystaj z oferty iParts.pl! Z powyższej listy wybierz posiadany przez Ciebie model oraz wersję silnikową, a następnie przekierowany zostaniesz do bogatego asortymentu części dedykowanych do Twojego pojazdu.

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Ĺ»yczymy udanych zakupów!

W asortymencie posiadamy również bogaty wybór części do innych marek samochodowych pochodzących z USA. Sprawdź naszą ofertę części do samochodów amerykańskich.