Wybierz model samochodu marki Bugatti

Sprawdź ofertę części do Bugatti

Bugatti to francuski koncern motoryzacyjny, zajmujący się produkcją samochodów sportowych i luksusowych. Firma została założona w 1909 roku, a jej główna siedziba znajduje się we Francji – w mieście Molsheim. Przedsiębiorstwo powstało z inicjatywy Ettore Bugattiego, który do dnia dzisiejszego znany jest jako wynalazca samochodu sportowego wyposażonego w silnik z doładowaniem sprężarkowym. Pozwoliło to poszczególnym modelom Bugatti osiągnąć przewagę nad konkurencją, co zauważalne było w najważniejszych wyścigach samochodowych organizowanych przed II Wojną Światową, gdzie samochody Bugatti plasowały się w ścisłej czołówce. 

Pod marką Bugatti wyprodukowano łącznie 2500 samochodów, głównie sportowych. W 1987 roku nastąpiła pierwsza próba odbudowy firmy Bugatti – podjął się jej włoski przedsiębiorca, Romano Artioli. Pierwszy autem zaprezentowanym przez firmę Artioliego był model EB110, który powstał ku czci legendarnego założyciela firmy Bugatti. Liczba 110 przy modelu to ilość lat od roku urodzenia Ettore Bugattiego do chwili debiutu pierwszego modelu z serii EB. Bugatti EB110 przez kilka lat było najszybszym, seryjnie produkowanym samochodem świata. W 1998 roku przedsiębiorstwo zostało przejęte przez koncern Volkswagena. Owocem tej współpracy były modele EB118 oraz przede wszystkim Bugatti Veyron, który podobnie jak E110 przez kilka lat mógł pochwalić się mianem najszybszego samochodu świata. 

Potrzebujesz części do Bugatti? Zapoznaj się z ofertą przygotowaną przez pracowników sklepu iParts.pl. Wybierz z powyższej listy model i wersję silnikową swojego auta, a następnie przejdź do odpowiedniej kategorii części.

iParts.pl - KontaktiParts.pl - Zalety