Sprzęgła Exedy w iParts.pl

Data:

Wprowadziliśmy szeroką ofertę sprzęgieł do aut sportowych i wyścigowych, a także codziennych światowego lidera produkcji układów przeniesienia napędu - Exedy.

Dostępna już w naszym sklepie oferta Exedy obejmuje:

 • Zestawy sportowych sprzęgieł organicznych, ceramicznych i karbonowych w konfiguracjach jedno, dwu i trójtarczowych z odpowiednimi kołami zamachowymi.
 • Kompletną ofertę zestawów sprzęgieł do aut japońskich, europejskich i amerykańskich.
 • Stal i tarcze ścierne jakości OEM, marki Dynax.
 • Widełki sprzęgła.
 • Łożyska wyciskowe sprzęgła.
 • Linki sprzęgła.
 • Siłowniki wyprzęgające hydrauliczne oraz pompy hydrauliczne sprzęgła.
 • Koła zamachowe zamienne do standardowych OEM


Sprzęgła Exedy oferowane są w 3 głównych liniach towarowych:

 • LINIA SPRZĘGIEŁ SPORTOWYCH – „NORMAL SERIES”. Dedykowana dla ostrych i ciężkich warunków jezdnych takich jak wyścigi aut seryjnych, rajdy czy trial. Dokonaj najlepszego wyboru sprzęgła do Twojego auta spośród serii Sports bądź Racing, w zależności od użytkowania i przeznaczenia.


  Seria Exedy Normal Sports - Stage 1


  Seria Exedy Normal Racing - Stage 2

 • LINIA SPRZĘGIEŁ SPORTOWYCH – „HYPER SERIES”. Sprzęgła tej klasy to wizytówka najnowocześniejszych osiągnięć japońskiej inżynierii samochodowej. Wszystkim, którzy interesują się "ekstremalną motoryzacją" nie trzeba przedstawiać produktów tej kategorii.


  Seria Exedy Hyper Carbon


  Seria Exedy Hyper Single


  Seria Exedy Hyper Multiplate

 • LINIA ORYGINALNYCH SPRZĘGIEŁ STANDARDOWYCH EXEDY (OEM). Exedy Corporation jest japońskim producentem najlepszych na świecie sprzęgieł nie tylko sportowych, ale i tych montowanych w samochodach użytku codziennego na tzw. Pierwszym montażu, czyli fabrycznie.
  Montują je fabryki wszystkich japońskich producentów ogólnoświatowych marek takich jak: Lexus, Toyota, Honda, Nissan, Mazda, Suzuki, Subaru, Mitsubishi i innych, a także wielu europejskich i amerykańskich producentów aut.
  Sprzęgła Exedy są więc bardzo znane i cenione na ogólnoświatowym rynku aftermarket, czyli części zamiennych jako numer 1 wśród wszystkich marek układów sprzęgła pod względem osiągów, jakości i zaawansowanej technologii, bezpieczeństwa i niekwestionowanej długiej żywotności.


Oferujemy także lekkie, wyścigowe koła zamachowe Exedy. Koła zamachowe EXEDY są w większości produkowane z jednolitych bloków chromu. Są one specjalnie zaprojektowane, by ograniczyć wagę i bezwładność oraz lepiej wykorzystać potencjał silnika. Główne rozwiązania techniczne dotyczą ulepszenia przepływu powietrza, który wpływa na proces chłodzenia sprzęgła. Zęby koła zamachowego są wytapiane z całym elementem, co w przeciwieństwie do tradycyjnego koła zamachowego, (w którym zębatka jest ściśnięta z całym elementem) , ogranicza możliwość oderwania ich od koła zamachowego. Może być to przyczyną zniszczenia, eksplozji koła ze względu na dwa różne współczynniki rozszerzalności (aluminiowe koło zamachowe wciśnięte na stalowy zębaty okrąg). Koła zamachowe EXEDY , zarówno kute , jak i te produkowane z kęsów stalowych przeszły pozytywnie testy inżynieryjne aż do 15.000 rpm (obrotów na minutę). Ich wytrzymałość jest gwarantowana do tego poziomu obrotów silnika.


***
Exedy (Japan) założone zostało w 1923. Marka ta zdobyła swą popularność na całym świecie poprzez dostawę produktów napędowych najwyższej jakości.

Nieustanny pościg za perfekcją i zapewnieniem najwyższego poziomu bezpieczeństwa oraz jakości i niezawodności produktów przyczyniły się do zdobycia ogólnoświatowej sławy przez Exedy na całym świecie. Wysoce zaawansowana kadra inżynierska, opatentowane rozwiązania oraz liczne innowacje uczyniły korporację Exedy wiodącym na świecie wytwórcą OEM (na pierwszy montaż) sprzęgieł i pozostałych komponentów przeniesienia napędu.

Exedy jest ponadto niekwestionowanym liderem sprzęgieł sportowych i wyścigowych.

Grupa Exedy dostarcza sprzęgła manualne, koła zamachowe, przemienniki momentu obrotowego, talerze automatycznej skrzyni biegów oraz inne zaawansowane technicznie komponenty dla wszystkich 11 producentów samochodów w Japonii, jak też do wielu pozostałych wytwórców, maszyn użytkowych i specjalistycznych, a także do koncernów takich jak m.in. General Motors, Ford i wielu innych.

Źródło: www.exedy.pl