O reflektorach Bosch

Firma Bosch założona została w 1886 roku i początkowo funkcjonowała jako warsztat mechaniki i elektroniki w Stuttgarcie. Firma od momentu powstania uznawana była za innowacyjną i godną naśladowania. Obecnie, dzięki ponad 100 letniemu doświadczeniu na rynku, stała się wiodącym dostawcą technologii i usług, w tym wysokiej jakości części samochodowych. Jedną z grup produktów marki Bosch są reflektory samochodowe. Bezpieczna jazda byłaby niemożliwa bez niezawodnego oświetlenia. Reflektory Bosch wykorzystywane są na pierwszy montaż przez koncerny samochodowe oraz dystrybuowane na niezależny rynek części zamiennych. Wśród reflektorów marki Bosch znajdziemy lampy przednie oraz lampy tylne. Reflektory marki Bosch to synonim wysokiej jakości i niezawodności. Technikę oświetleniową Bosch wyróżnia innowacyjność, dokładne oświetlenie drogi, bezpieczna jazda w nocy oraz w trudnych warunkach pogodowych i oświetleniowych.

 

Lampy przednie Bosch:

 

1. Lampy LED - wysoka trwałość i niskie zużycie energii to główne zalety technologii LED. Diody LED o czerwonej i żółtej barwie są obecnie montowane standardowo w lampach tylnych - światłach cofania, przeciwmgłowych, hamowania i kierunkowskazach. Nowością jest stosowanie białych diod LED o dużej mocy świetlnej w światłach jazdy dziennej i pozycyjnych.


2. Reflektory ksenonowe - z lampami ksenonowymi lub bi-ksenonowymi zapewniają światło o zdecydowanie większej wydajności. Barwa światła jest bardziej zbliżona do światła dziennego. Lampy te charakteryzuje wydajność świetlna do 2,5 x większa oraz o 1/3 niższe zużycie energii.


3. Reflektory halogenowe – zapewniają optymalną widoczność, co wpływa na bezpieczną i komfortową jazdę. Halogenowe lampy przednie Bosch spełniają wysokie wymagania producentów samochodów. Warianty lamp halogenowych:
• Odbłyśnik paraboidalny i szkło rozpraszające reflektora,
• Estetyczniejszy reflektor z gładkim szkłem,
• System projekcyjny, z soczewkami kierującymi strumieniem światła i wieloma płaszczyznami zwierciadlanymi.


4. Doświetlanie zakrętów –znacząco poprawia widoczność i zwiększa bezpieczeństwo jazdy w trudnych warunkach oświetleniowych. Rodzaje systemów doświetlania zakrętów:
• Statyczne doświetlanie zakrętów: dodatkowy reflektor oświetla kierunek skrętu.
• Dynamiczne doświetlanie zakrętów: w zależności od prędkości i kąta skrętu kierownicy strumień światła jest automatycznie dopasowywany do kierunku jazdy;
• Adaptacyjne doświetlanie zakrętów: kąt skrętu i prędkość jazdy są monitorowane przez czujniki. Reflektory przednie automatycznie dopasowują światło do kierunku i prędkości jazdy oraz do warunków atmosferycznych.
• Night Vision – zapewnia lepszą widoczność nocą bez oślepiania kierowców jadących z naprzeciwka. Noktowizor pokazuje kierowcy precyzyjnie odwzorowaną sytuację na drodze. Dzięki technice podczerwieni kamera wielofunkcyjna wykrywa trudno dostrzegalne przeszkody np. ciemno ubranych pieszych lub rowerzystów. System ostrzega kierowcę, dając mu czas na reakcję.

 

Lampy tylne marki Bosch wykorzystują zarówno technologię LED, jak i tradycyjne systemy oświetleniowe. Każda najmniejsza część jest precyzyjnie sprawdzana, zarówno przed montażem, jak i w kompletnym zespole. Bosch oferuje części zamienne wysokiej jakości, odpowiadające jakości elementów stosowanych przez producentów na wyposażenie fabryczne. Gwarantuje to kierowcom niezawodną i bezpieczną eksploatację. Nie wierzysz? Sprawdź sam.

 

O Bosch

Bosch to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku motoryzacyjnym. Oferta firmy skupia się na produktach przeznaczonych do branży przemysłowej oraz motoryzacyjnej. Koncern Bosch produkuje m.in. części samochodowe, urządzenia i systemy diagnostyczne, urządzenia grzewcze, elektronarzędzia czy sprzęt z zakresu napędu oraz sterowań. Grupa Bosch z uwzględnieniem dystrybutorów oraz spółki Robert Bosch GmbH jest obecna w około 150 krajach na terytorium całego ...

Czytaj więcej o BOSCH