Uszczelki tłumika wydechu

Dlaczego prawidłowe uszczelnienie układu wydechowego jest tak ważne? Przede wszystkim wpływa ono na prawidłową pracę jednostki napędowej samochodu, tłumienie hałasu pracy silnika, skuteczne oczyszczanie spalin, a także zapobiega przedostawaniu się do wnętrza kabiny pasażerskiej silnie trującego dla człowieka tlenku węgla.

Rozszczelnienie układu wydechowego może zdążyć się w każdej chwili. Uszkodzone części systemu należy jak najszybciej wymienić w profesjonalnym warsztacie samochodowym. Jeżeli nieszczelności występują jedynie w miejscach połączenia tłumików z odcinkami rur, naprawę można przeprowadzić samemu. Wystarczy posiadać odpowiednie narzędzia oraz odpowiednie uszczelki układu wydechowego.

W sklepie internetowym iParts.pl znajdują się m.in. najlepszej jakości uszczelki tłumików, uszczelki łączące czy też uszczelki kolektorów pasujące do różnego rodzaju konstrukcji wydechowych. Uszczelki wydechu w iParts.pl to gwarancja jakości i wytrzymałości, a także prawdopodobnie najniższej ceny na rynku.

Odpowiednie i prawidłowe uszczelnianie układu wydechowego wpływa nie tylko na właściwą pracę jednostki napędowej, ale zapewniają również komfort dla podróżujących oraz otaczającego ich środowiska naturalnego.

 

Najpopularniejsi producenci

Uszczelki układu wydechowego FA1
Uszczelki układu wydechowego AJUSA
Uszczelki układu wydechowego HJS
Uszczelki układu wydechowego WALKER
Uszczelki układu wydechowego MTS
Uszczelki układu wydechowego ELRING
Uszczelki układu wydechowego IMASAF
Uszczelki układu wydechowego ASSO
Uszczelki układu wydechowego CORTECO

FAQ

Jakie są objawy uszkodzonych uszczelek układu wydechowego?

Najczęściej występującym objawem usterek układu wydechowego jest głośniejsza praca silnika. Zużyte uszczelki sprawiają, że układ wydechowy traci swoje właściwości tłumiące, przez co samochód podczas pracy staje się znacznie głośniejszy. W niektórych przypadkach może do tego dojść również metaliczny dźwięk powodowany przez luzy pojawiające się na układzie. Trudno jest rozróżnić objawy usterki uszczelki układu wydechowego od awarii pozostałych elementów tego układu.

Kiedy należy wymieniać uszczelki układu wydechowego?

Uszczelki układu wydechowego powinno wymieniać się wtedy, gdy mamy podejrzenia, że uległy one zużyciu. Producenci samochodów nie podają żadnych innych informacji na temat konieczności okresowej wymiany tego elementu. Uszczelki wydechu powinny być wymieniane również podczas rozbierania i ponownego składania całego układu. Jest to wrażliwy na uszkodzenia element, który nie powinien być montowany ponownie, gdyż może już nie spełniać odpowiednio swoich zadań.

Ile kosztują uszczelki układu wydechowego?

Ceny uszczelek układu wydechowego zaczynają się już od kilkunastu złotych za sztukę. Koszt zależny jest od tego, jakiego typu uszczelkę potrzebujemy, do jakiego samochodu jest ona dedykowana, a także, od jakiego producenta pochodzi. W ofercie sklepu internetowego iParts.pl można znaleźć szeroki wybór produktów pochodzących od renomowanych producentów, które dostępne są w bardzo korzystnych dla klienta cenach. Serdecznie zapraszamy do szybkich i bezpiecznych zakupów online.

Jak dobrać uszczelki do układu wydechowego w swoim samochodzie?

Dobierając odpowiednie uszczelki do swojego samochodu, warto zwrócić uwagę, czy kupowane przez nas produkty rzeczywiście będą tam pasować. W tym celu należy sprawdzić, czy dany produkt jest odpowiedni, uwzględniając przy tym wersję silnika, oznaczenie jednostki napędowej, rocznik pojazdu, a także kilka innych, dodatkowych parametrów. Większy problem pojawia się, kiedy układ wydechowy w naszym samochodzie uległ zmianie lub znacznym modyfikacjom. Wówczas fabryczne części mogą nie pasować i należy dokładnie weryfikować, czego potrzebujemy w danym przypadku.

Gdzie znajdują się uszczelki układu wydechowego w samochodzie?

Uszczelki wykorzystywane w układzie wydechowym umieszczane są wszędzie tam, gdzie występują łączenia elementów. Oznacza to, że uszczelki mogą występować na kolektorze wydechowym, w okolicach katalizatora lub filtra cząstek stałych, a także na łączeniu wydechu środkowego z tłumikiem końcowym. W każdym nowoczesnym układzie wydechowym znajduje się więc przynajmniej kilka tego typu uszczelek. Każda z nich może mieć inną formę, o czym warto pamiętać podczas wybierania odpowiednich produktów.