Wybierz markę:

Tuleja dystansowa układu wydechowego

Układ wydechowy zapewnia nie tylko komfort jazdy, ale przede wszystkim umożliwia prawidłową pracę silnika oraz minimalizuje ilość emitowanych przez samochód szkodliwych substancji do atmosfery. Sprawny układ wydechowy gwarantuje optymalną pracę jednostki napędowej. Z kolei niesprawny system odprowadzania spalin staje się przyczyna wielu kłopotów, począwszy od poważnych awarii silnika.

Układ wydechowy w samochodzie

Coraz bardziej restrykcyjne normy emisji spalin (znane jako Euro 1–6) doprowadziły w ostatnich latach do największych modyfikacji w budowie oraz samym konstruowaniu układów wydechowych. Zaczęto w nich montować specjalne podzespoły, których głównym celem jest eliminowanie szkodliwych substancji, będących ubocznym efektem spalania mieszanki paliwowo-powietrznej.

Podstawowymi elementami samochodowego układu wydechowego są kolektor wydechowy, tłumik oraz rura wydechowej. Pojawiają się również mniej znane elementy, jak np. tulejka dystansowa układu wydechowego. Obecnie w systemach odprowadzania spalin z silnika montowane są dodatkowe rozwiązania, jak katalizator z sondą lambda, a w najnowszych jednostkach wysokoprężnych - filtr cząstek stałych.

Podstawowe zadania układu wydechowego w samochodzie

  • usuwanie spalin z silnika tak, aby zostały one odprowadzone z dala od kabiny samochodu
  • wyciszenie gazów spalinowych (nieszczelny lub uszkodzony układ wydechowy generuje bardzo duży hałas)
  • ograniczenie strat mocy silnika
  • oczyszczanie spalin ze szkodliwych substancji

Typowe usterki układu wydechowego w samochodzie

Układ wydechowy jest zespołem elementów, który nie wymaga obsługi w całym okresie swojej trwałości. Nie ma też z góry określonego czasu wymiany układu wydechowego, gdyż jest to układ, którego trwałość zależy od warunków eksploatacji oraz stylu jazdy kierowcy. Uszkodzenie układu wydechowego można łatwo wychwycić. Najczęstsze objawy to głośniejsza praca silnika lub charakterystyczne stuki dochodzące spod pojazdu. Ten ostatni objaw może świadczyć, że tulejka dystansowa kolektora wydechowego została uszkodzona, zerwał się zaczep lub uszkodzony został katalizator. W niektórych przypadkach możliwy jest wyczuwalny zapach spalin we wnętrzu samochodu.

Niestety, układ wydechowy narażony jest na wysoką eksploatację ze względu na pełnione funkcje oraz konieczność przenoszenia dużych drgań i przeciążeń, których intensywność na polskich drogach jest szczególnie wysoka.

Popularni producenci tulejki dystansowej wydechu

  • Diederichs
  • Walker
  • Vegaz
  • HJS
  • Ernst

W iParts.pl znajdziesz tulejkę dystansową układu wydechowego w atrakcyjnej cenie rynkowej. Dostępne są również inne elementy układu wydechowego do każdego współczesnego samochodu. Wystarczy, że wybierzesz markę swojego auta z powyższego zestawienia, następnie model i rocznik, a na końcu podasz wersję silnikową samochodu. Nasz system znajdzie w kilka sekund to, czego szukasz.

Zapraszamy do iParts.pl po tulejki dystansowe układu wydechowego w najniższej cenie. Zapewniamy fachowe wsparcie techniczne na każdym etapie zakupów, największą ofertę produktową w Polsce oraz natychmiastową realizację zamówienia.

Najpopularniejsi producenci

Tulejka dystansowa KLARIUS
Tulejka dystansowa FA1