Czujnik i zawór ciśnieniowy oleju w najlepszej cen

Olej silnikowy to czynnik smarujący, który stosuje się w silnikach spalinowych. Układ smarowania ma za zadanie dostarczenie oleju silnikowego do wszystkich współpracujących podzespołów silnika. W ciągu godziny przez układ przepływa około 1200 litrów oleju. Przy tak dużym przepływie bardzo ważne jest, by wszystkie podzespoły znajdujące się w układzie należycie spełniały swoje funkcje. Pamiętajmy, że użytkowanie samochodu z niedoborem oleju lub z olejem pod niewłaściwym ciśnieniem, może doprowadzić do zatarcia silnika.

Istotne funkcje czujnika ciśnienia oleju

Czujnik ciśnienia oleju umieszcza się zwykle przed filtrem oleju lub w misce olejowej samochodu. To bardzo istotny element, który odczytuje rzeczywiste wartości ciśnienia oleju i informuje kierowcę o ewentualnym spadku ciśnienia oleju poniżej wymaganej wartości minimalnej. Jest to ważne, ponieważ w momencie, gdy ciśnienie przekroczy wartość krytyczną, zapali się odpowiednia kontrolka na desce rozdzielczej, która nakazuje z kolei natychmiastowe unieruchomienie silnika.

Typowa usterka czujnika ciśnienia oleju to zapalenie się kontrolki na desce rozdzielczej, mimo poprawnych wartości ciśnienia oleju. Powszechny objaw to także brak podświetlenia kontrolki podczas rozruchu. Uszkodzony czujnik ciśnienia oleju należy jak najszybciej wymienić. Jego prawidłowa praca ma duży wpływ na silnik tj. w przypadku uszkodzenia czujnika może dojść do poważnych i drogich w naprawie uszkodzeń jednostki napędowej.

Zawór ciśnieniowy oleju

Na wyjściu z pompy olejowej umieszczony jest także zawór zwrotny ciśnienia oleju, którego zadaniem jest utrzymanie właściwego ciśnienia w układzie smarowania. Podczas zwiększania prędkości obrotowej silnika rośnie ciśnienie oleju i jego nadmiar wraca z powrotem do miski olejowej. Olej pod właściwym ciśnieniem przepływa dalej przez pełnoprzepływowy filtr oleju.

Najlepsza oferta czujników i zaworów ciśnieniowych oleju sklepu internetowego iParts.pl to cała gama produktów do praktycznie każdej marki samochodu. Posiadamy czujniki i zawory ciśnieniowe oleju, renomowanych producentów, między innymi takich jak Bosch, VDO, Hella, FAE, Vemo, Era i Quinton Hazell.

Wszystkie oferowane przez nas czujniki i zawory ciśnieniowe oleju są fabrycznie nowe i posiadają pełną gwarancję producenta (12 lub 24 miesięcy).

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Aby wybrać odpowiednią część do swojego samochodu, wybierz markę auta z powyższego zestawienia, następnie model, rocznik i na końcu - wersję silnikową.

Najpopularniejsi producenci

Czujnik i zawór ciśnieniowy oleju VEMO
Czujnik i zawór ciśnieniowy oleju SIDAT
Czujnik i zawór ciśnieniowy oleju MEAT & DORIA
Czujnik i zawór ciśnieniowy oleju LUCAS
Czujnik i zawór ciśnieniowy oleju HELLA
Czujnik i zawór ciśnieniowy oleju HOFFER
Czujnik i zawór ciśnieniowy oleju ERA
Czujnik i zawór ciśnieniowy oleju FACET
Czujnik i zawór ciśnieniowy oleju FAE