O przegubach napędowych Ruville

Firma Ruville powstała w 1922 roku. Założona została przez jednego z pionierów niezależnego rynku części zamiennych - Egona von Ruville. Długoletnie i bogate doświadczenie oraz wyspecjalizowana kadra pracowników i nieustanne opracowywanie nowych technologii produkcji sprawiły, że od początku swojego istnienia firma słynie z wysokiej jakości części samochodowych.

 

Jednym z produktów Ruville są przeguby napędowe. Przegub stanowi elastyczne połączenie dwóch elementów wału lub półosi w miejscu, gdzie siła napędowa przenoszona przez wał jest przekazywana pod kątem, np. w przypadku przedniego napędu, gdzie koła są jednocześnie napędzane i skręcane.

 

Przeguby napędowe Ruville to przede wszystkim:
  • Realizacja dużego kąta ugięcia,
  • Niewielka utrata energii,
  • Niewielkie tarcie podczas przenoszenia wysokich momentów obrotowych.

 

Przeguby półosi napędowych zapewniają jednolite przenoszenie sił napędowych na napędzane koła w różnych sytuacjach jazdy np. podczas kierowania czy sprężynowania. Wały napędowe składają się z przegubu po stronie koła – przegub zewnętrzny i przegubu przy skrzyni biegów – przegubu wewnętrznego. Objawami uszkodzenia przegubów wewnętrznych mogą być drgania układu kierowniczego, odgłosy przeskakiwania w przegubach w chwili przyspieszania, uczucie bicia w kole kierownicy, lub w przypadku przegubu zewnętrznego – metaliczne odgłosy, niepokojące odgłosy podczas przyspieszania, wyczuwalny luz osiowy, drgania kierownicy. Najczęstszą przyczyną powodującą zniszczenie przegubu półosi napędowej jest przede wszystkim nieszczelność osłony przegubu osi. W celu zabezpieczenia przez przedwczesnym zużyciem przegubu należy przy wymianie przegubu wymienić równocześnie osłonę przegubu osi.

 

Artykuły powiązane

O Ruville

Firma Ruville zajmuje się produkcją elementów układu rozrządu oraz zawieszenia samochodowego. Przeszło 90 lat doświadczenia w branży umożliwiły Ruville dojść na tak wysoką pozycję w projektowaniu oraz sprzedaży części samochodowych. Wiele części Ruville wykorzystywanych jest w seryjnej produkcji samochodów. Mowa tu między innymi o zestawach rozrządu czy łożyskach kół. Części te charakteryzują się najwyższą jakością i zgodne są z ...

Czytaj więcej o RUVILLE