O przegubach napędowych GSP

GSP Automotive Group to wiodący producent części samochodowych przeznaczonych na pierwszy montaż oraz na niezależny rynek części zamiennych. Przedsiębiorstwo powstało w 1985 roku i obecnie zajmuje się produkcją przegubów, wałów napędowych, piast oraz innych komponentów, takich jak osłony przegubów.
 

Czołowym produktem firmy są przeguby napędowe. Przegub stanowi elastyczne łączenie dwóch elementów wału lub półosi w miejscu, gdzie siła napędowa przenoszona przez wał jest przekazywana pod kątem, np. w przypadku przedniego napędu, gdzie koła są jednocześnie napędzane i skręcane.

 

W ofercie GSP znajdziemy zarówno przeguby zewnętrzne jak i wewnętrzne. Objawami uszkodzenia przegubów wewnętrznych mogą być drgania układu kierowniczego, odgłosy przeskakiwania w przegubach w chwili przyspieszania, uczucie bicia w kole kierownicy lub w przypadku przegubu zewnętrznego – metaliczne i niepokojące odgłosy podczas przyspieszania, wyczuwalny luz osiowy, drgania kierownicy.

 

  • Zewnętrzny przegub napędowy GSP - element półosi, umiejscowionym przy piaście koła. Służy do przekazywania momentu obrotowego z półosi na koła pojazdu oraz umożliwia zmiany kąta pracy podczas skrętu.
  • Wewnętrzny przegub napędowy GSP - półoś napędowa łączy skrzynię biegów z kołami jezdnymi pojazdu umożliwiając przeniesienie napędu, niezależne od położenia kół. Na każdej z półosi zamontowany jest jeden przegub zewnętrzny oraz przegub wewnętrzny, umiejscowiony od strony skrzyni biegów.
 

Przeguby GSP wykonane są z najlepszych materiałów, z zastosowaniem najnowszych metod i technologii produkcji. Przeguby GSP stosowane są w pojazdach azjatyckich, europejskich i amerykańskich. Awaria przegubu prowadzi do unieruchomienia auta, dlatego podczas wymiany warto zadbać o wybór dobrej jakości części, właśnie takiej jak GSP. O jakości produktów GSP świadczą liczne certyfikaty jakości, w tym między innymi ISO9001, VDA6.1, QS9000, ISO/TS16949, ISO14001, OHSAS18001.

 
Przeguby napędowe w iParts.pl!

Przeguby samochodowe to elementy bezpośrednio odpowiedzialne za przeniesienie napędu z mechanizmu różnicowego na koła auta. Niestety, naprawa przegubów napędowych jest najczęściej dość pracochłonne i kosztowne. W iParts.pl znajdziesz szeroką gamę przegubów napędowych do wszystkich marek samochodów w najniższych rynkowych cenach. Dostarczamy przeguby pochodzące wyłącznie od renomowanych producentów, które są w 100% ...

Sprawdź Przeguby napędowe