Półosie i wały napędowe od Metelli

Firma Metelli powstała w 1962 roku we Włoszech. Za oficjalną datę rozpoczęcia produkcji części samochodowych uważa się rok 1970, kiedy w pierwszym zakładzie należącym do przedsiębiorstwa rozpoczęto produkcję komponentów silników. W niespełna pięć lat później rozpoczęto produkcję hydraulicznych komponentów układu hamulcowego oraz sprzęgła. Obecnie części Metelli znane są na całym świecie i dystrybuowane do ponad 90 krajów Europy, Afryki, Azji, Ameryki oraz Oceanii.

 

Wśród produktów firmy Metelli znajdziemy m.in. półosie oraz wały napędowe. Firma dostarcza swoje produkty na niezależny rynek części zamiennych, do dostawców części oryginalnych oraz do producentów samochodów na pierwsze wyposażenie fabryczne. Wały napędowe występują jedynie w klasycznych układach napędowych oraz w napędach wieloosiowych. Ich podstawowym zadaniem jest doprowadzenie napędu do kolejnych zespołów układu napędowego, oddalonych od siebie. W klasycznym układzie napędowym przekazuje on napęd z wałka głównego na tylny most napędowy. Półoś napędowa jest więc elementem układu napędowego, który łączy skrzynię biegów lub most napędowy z piastą koła. Konstrukcja ta umożliwia przeniesienie momentu obrotowego z silnika na koło pojazdu.

 

Produkty Metelli zapewniają najwyższą odporność na uszkodzenia, dzięki czemu ich stosowanie jest bezpieczne i wpływa na wydłużenie żywotności całego układu napędowego. Wykonane są najlepszych, starannie wyselekcjonowanych materiałów, a ich konstrukcja jest precyzyjna i trwała. Przekonaj się co jest najlepsze dla Twojego auta i wybierz Metelli.

 
Półoś oraz wał napędowy w iParts.pl!

Półoś oraz wał napędowy

Półoś samochodowa to element układu napędowego, który umożliwia sprawne przeniesienie momentu obrotowego z jednostki napędowej na koła pojazdu. Prawda jest taka, że bez sprawnie działających półosi jazda auta może być niemożliwa, a na pewno bardzo utrudniona. Na szczęście, w iParts.pl ...

Sprawdź Półoś oraz wał napędowy

Powiązane części samochodowe METELLI