Uszczelki automatycznej skrzyni biegów

Uszczelki samochodowe to gotowe osłony krawędzi od 0,5 mm do 19 mm. Tego typu elementy charakteryzują się tym, że nie wymagają spoiwa klejącego, aby spełniać swoją funkcję. Uszczelnienie dotyczy wielu newralgicznych podzespołów i systemów samochodowych, w tym również automatycznej skrzyni biegów. Wszelkie wycieki z przekładni pociągają za sobą masę problemów oraz są kosztowne w naprawie.

Uszczelki w samochodzie

Standardowe uszczelki zabezpieczają wnętrze samochodu przed dostawaniem się do niego wilgoci, zanieczyszczeń, a także hałasu. Stosuje się je również w innych obszarach samochodowych, w tym m.in. pod pokrywą zaworów, przy łączeniu miski olejowej i komory silnika czy też w kolektorze ssący i wydechowym. Uszczelnienie stanowi istotną barierę chroniącą najważniejsze systemy i podzespoły w samochodzie. Niestety, uszczelki samochodowe należą do tych elementów samochodu, do których wielu kierowców nie przywiązują większego znaczenia.

Najczęściej stosowanym rodzajem uszczelek, pod względem wykorzystywanego w nich tworzywa, są produkty gumowe. Mogą one mieć różną budowę i kształt. Plusem uszczelek gumowych jest duża odporność na szkodliwe ciecze i gazy. Komplet uszczelek gumowych wykonuje się z różnego rodzaju mieszanek, które są wysoce odporne na oddziaływanie mechanicznej, chemicznej, a także termiczne. W procesie produkcji uszczelek wykorzystuje się najczęściej gumę naturalną, kauczuk nitrylowy, neoprenowy, SBR, a także EPDM. Ponadto stosuje się także m.in. silikon, teflon, grafit i metale miękkie (np. miedź).

Uszczelka skrzyni biegów

Wokół automatycznej skrzyni biegów pojawiają się coraz to nowe mity dotyczące ich wysokiej awaryjności, a co się z tym wiąże również wysokich kosztów napraw. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim regularny serwis oraz wymiany oleju. W innym wypadku mogą nas czekać wysokie koszty napraw. Bardzo ważne jest również, aby uszczelka skrzyni biegów była w dobrej kondycji technicznej, a więc, aby mogła spełniać swoją funkcję. Uwaga! Wielu producentów samochodowych skrzyń biegów nie zaleca wymiany oleju w przekładni. Jednak w tym przypadku należy się kierować zaleceniami fachowców i wymieniać olej w automatycznej skrzyni biegów co 50-60 tysięcy kilometrów.

Uszczelki automatycznej skrzyni biegów zapewniają szczelność połączeń w przekładni samochodowej, zapobiegając w ten sposób wyciekom z niej oleju przekładniowego oraz przedostawaniu się do wnętrza skrzyni biegów pyłu oraz wilgoci.

Typowe usterki uszczelek skrzyni biegów w samochodzie

W przypadku uszczelek skrzyni biegów najczęściej dochodzi do pęknięć i pojawiania się w nich dziur. Uszkodzenie mechaniczne uszczelki automatycznej skrzyni biegów pojawia się w wyniku nieprawidłowego montażu, stosowania nieodpowiednich lub kiepskiej jakości środków chemicznych, a także na skutek uszkodzenia elementów przekładni oraz awarii jednostki napędowej. Każda tłusta plama pod samochodem może być oznaką wadliwych uszczelek skrzyni biegów. Mogą również pojawiać się charakterystyczne odgłosy wycia dobiegające z układu.

Uszczelnienie skrzyni biegów może także ulec wysuszeniu lub utracić swoją elastyczność. Dzieje się tak na skutek gwałtownych zmian temperatury otoczenia, co prowadzi do utraty szczelności oraz wycieku oleju przekładniowego.

Popularni producenci uszczelek automatycznej skrzyni biegów

  • Meyle
  • Corteco
  • Febi Bilstein
  • Lemforder
  • Elring
  • SWAG
  • AJUSA
  • Original Imperium

W sklepie iParts.pl znajdziesz wysokiej klasy zestaw uszczelek automatycznej skrzyni biegów w najlepszej cenie rynkowej. Wszystkie dostępne produkty są fabrycznie nowe i zostały dostarczone przez czołowych producentów uszczelnień samochodowych na świecie.

Zapraszamy do iParts.pl po komplet uszczelek do automatycznej skrzyni biegów. Zapewniamy profesjonalną pomoc techniczną oraz szybką realizację zamówienia.

Najpopularniejsi producenci

Uszczelnianie CORTECO
Uszczelnianie ELRING
Uszczelnianie VAICO
Uszczelnianie FEBI BILSTEIN
Uszczelnianie SWAG
Uszczelnianie TRUCKTEC AUTOMOTIVE
Uszczelnianie TOPRAN
Uszczelnianie AJUSA