Pompy sprzęgła w iParts.pl!

iParts.pl to wiodący sklep internetowy w Polsce oferujący części samochodowe. W jego ofercie znajduje się bogaty asortyment części różnego przeznaczenia, do różnych modeli pojazdów. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują pompy sprzęgła znakomitej jakości.

Sprzęgło w obecnie produkowanych samochodach jest zazwyczaj sterowane systemem hydraulicznym. Jednym z najważniejszych elementów tego systemu jest pompa sprzęgła.

Pompa sprzęgła zbudowana jest m.in. ze specjalnego tłoczka, który połączony jest z pedałem sprzęgła. Tłoczek przesuwa się w obudowie pompy, czego efektem jest powstawanie ciśnienia, wypychającego wysprzęglik przy skrzyni biegów.

Pompa sprzęgła jest częścią eksploatacyjną i po pewnym czasie użytkownicy są zmuszeni ją wymienić. Jeśli w wyniku testów diagnostycznych okaże się, że w układzie są liczne nieszczelności, system zapowietrza się, a sprzęgło nie działa tak, jak należy – bardzo możliwe, że awarii uległa właśnie pompa sprzęgła.

Wymiana pompy sprzęgła nie należy do najtrudniejszych czynności serwisowych, niemniej jednak zalecamy ją powierzyć specjalistom. W trakcie tego procesu niezbędne będzie odłączanie przewodu ciśnieniowego i demontaż pompy z układu, co wiąże się także z wymontowaniem niektórych pozostałych elementów.

Powiązane kategorie produktowe

W iParts.pl dostępne są pompy sprzęgła takich marek jak Sachs, LuK, TRW czy ATE.

Wszystkie dostępne u nas pompy sprzęgła są fabrycznie nowe i posiadają pełną gwarancję producenta (12 lub 24 miesięcy).

Jeśli pragniesz wybrać pasującą pompę sprzęgła do Twojego samochodu, wybierz markę auta z powyższego zestawienia, bądź dowolnego producenta z poniższej tabeli „Najpopularniejsi producenci”.

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Zamów najlepszą pompę sprzęgła w iParts.pl i ciesz się sprawnym samochodem!

Najpopularniejsi producenci

Pompa sprzęgła TRW
Pompa sprzęgła A.B.S.
Pompa sprzęgła FTE
Pompa sprzęgła TEXTAR
Pompa sprzęgła BLUE PRINT
Pompa sprzęgła JAPANPARTS
Pompa sprzęgła ASHIKA
Pompa sprzęgła VALEO
Pompa sprzęgła JAPKO

FAQ

Gdzie znajdę pompę sprzęgła w moim samochodzie?

Pompa sprzęgła najczęściej zlokalizowana jest w okolicy pedału sprzęgła i bezpośrednio z nim połączona. Przewody hydrauliczne prowadzą do wysprzęglika i są to jedyne elementy hydrauliczne w całym układzie.

Wyciek płynu hydraulicznego – czy to uszkodzenie pompy sprzęgła?

Instalacja hydrauliczna obsługująca sprzęgło składa się z kilku elementów. Są to pompa sprzęgła, przewody hydrauliczne oraz wysprzęglik. Wycieki najczęściej występują na pompie lub na wysprzęgliku, a jako że te podzespoły są od siebie nieco oddalone, to łatwo zlokalizować miejsce wycieku w naszym samochodzie.

Ciężko wchodzi pierwszy bieg oraz wsteczny – co uległo awarii?

Możliwe, że powodem utrudnionego włączania biegów pierwszego oraz wstecznego jest uszkodzona pompa sprzęgła. Może ona ulegać powolnemu zatarciu lub z powodu rozszczelnienia zaczął uciekać płyn z instalacji, co z kolei powoduje spadek ciśnienia i obniża sprawność całego układu.

Jakie są objawy uszkodzenia pompy sprzęgła?

Najczęściej uszkodzenie pompy sprzęgła prowadzi do wycieku, który możemy sami zobaczyć i odpowiednio zdiagnozować. Jeśli uszkodzenie będzie się pogłębiało może dojść do sytuacji, w której pedał sprzęgła, po wciśnięciu, nie będzie w stanie wrócić do pozycji wyjściowej. Oznacza to całkowite zablokowanie tłoka w cylindrze pompy i potrzebę jej wymiany.

Pedał sprzęgła nie wraca do pozycji wyjściowej, gdzie szukać problemu?

W większości wypadków taka sytuacja spowodowana jest zablokowaniem się pompy sprzęgła. Do sytuacji takiej może dość w wypadku, gdy przez dłuższy czas wyciekał z niej płyn lub uszkodzone zostały jej uszczelnienia. Powinniśmy oddać taką pompę do regeneracji, lub wymienić ją na nową.

Jaka jest cena pompy sprzęgła?

W naszym sklepie pompa sprzęgła to koszt w granicach od 20, do 220 zł. Różnice w cenach wynikają z marki części oraz z przeznaczenia danego egzemplarza. W ofercie znajdziecie szeroki wybór pomp sprzęgła, które pasują do wielu popularnych modeli samochodów.