Przewody sprzęgła

Sprzęgło to układ elementów, którego głównym zadaniem jest łączenie wału napędowego z napędzanym. Ma to na celu przeniesienie między nimi momentu obrotowego jednostki napędowej. Rodzajów sprzęgieł stosowanych w różnego rodzaju pojazdach jest naprawdę wiele. Podstawowa klasyfikacja zawiera przede wszystkim sprzęgła cierne tarczowe, sprzęgła hydrokinetyczne oraz elektromagnetyczne.

Bez względu na rodzaj sprzęgła nie mogłyby one prawidłowo funkcjonować gdyby nie przewody sprzęgła. Najczęściej są one niezbędne w sprzęgłach hydraulicznych i półhydraulicznych, w których występuje przewód siłownika sprzęgła oraz przewód do pompy sprzęgła. Każde sprzęgło samochodowe składa się z trzech podstawowych elementów, a mianowicie z tarczy sprzęgła, łożyska oraz docisku. Najczęściej występującym w samochodach sprzęgłem jest bez wątpienia sprzęgło jednotarczowe cierniowe.

W sklepie internetowym iParts.pl dostępne są praktycznie wszystkie niezbędne części zamienne do każdego rodzaju sprzęgła, łącznie z wysokiej jakości przewodami do sprzęgła. Oferowane elementy i podzespoły to najwyższej klasy produkty oferowane przez czołowych światowych producentów z branży motoryzacyjnej.

Najpopularniejsi producenci

Przewody sztywne i elastyczne KAWE
Przewody sztywne i elastyczne TEXTAR
Przewody sztywne i elastyczne FTE
Przewody sztywne i elastyczne AKRON-MALÒ
Przewody sztywne i elastyczne ORIGINAL IMPERIUM
Przewody sztywne i elastyczne BREMBO