Niezawodne czujniki parkowania tylko w iParts.pl

Czujniki parkowania, cofania

Czujniki parkowania to bez dwóch zdań bardzo użyteczny element zwiększający bezpieczeństwo kierowców w trakcie parkowania. Są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które właśnie nabyły nowy samochód. Podczas parkowania może dojść do wielu nieprzyjemnych sytuacji w których można uszkodzić pojazd. Czujniki doskonale sprawdzą się w roli asystenta kierowcy i będą wspomagać bezpieczne parkowanie, zanim użytkownik wyczuje auto oraz nabierze wprawy.

W jakim celu montuje się czujniki parkowania?

Właściciele samochodów z pewnością docenią dodatkowe udogodnienia asystenta parkowania. Czujniki parkowania to doskonałe rozwiązanie, gdy przesiadacie się z małego samochodu do większego. Przez inne gabaryty pojazdu często można napotkać problemy z cofaniem, parkowaniem tyłem lub równoległym. Użytkownicy, którzy nie posiadają czujników cofania w większości przypadków postanawiają omijać wąskie miejsca i parkują gdzieś dalej, często stosunkowo daleko od miejsca zamieszkania. Oprócz tego, coraz bardziej wymyślny design i stylistyka nowoczesnych samochodów często utrudnia parkowanie w ciasnych miejscach. W takich sytuacjach czujniki parkowania okazują się niemal niezbędne.

Czujniki cofania

Czujniki można zamontować w każdym samochodzie niezależnie od momentu eksploatacji. Można zaopatrzyć się w drogie, fabryczne czujniki cofania, ale można także zamontować czujniki parkowania dedykowane przez producenta, bądź modele uniwersalne. Warto zaznaczyć, że dobre niefabryczne czujniki potrafią czasami działać znacznie lepiej, niż seryjne.

Instalacja czujników zwraca się już w momencie montażu, bowiem malowanie elementów karoserii wraz ze zderzakiem to całkiem spore wydatki. Czujniki doskonale sprawdzają się także podczas zmiennych warunków pogodowych, gdy jest ciemno, kiedy pada deszcz, a szyby zaparowały. Również zimą, gdy tylna szyba jest oblodzona, a w lusterkach bocznych nic nie widać, czujniki cofania przyjdą nam z pomocą. Ogromną zaletą czujników parkowania jest prostota działania, łatwość montażu, skuteczność ostrzegania i przystępne ceny.

Asystent parkowania

Asystent uruchamia się w momencie włączenia biegu wstecznego. System parkowania informuje o ewentualnych przeszkodach wskazaniami dźwiękowymi. Coraz częściej mamy także dostęp do danych o dystansie do przeszkody na ekranie nawigacji, monitorze samochodowym LCD, bądź LED. Standardem przy montażu asystenta parkowania są 4 czujniki cofania – 2 umieszczone centralnie oraz 2 na obrysach, obejmujące także cześć boku pojazdu.

Poza tradycyjnymi czujnikami ultradźwiękowymi, coraz popularniejsze stają się elektromagnetyczne czujniki parkowania, montowane od wewnętrznej strony zderzaka. Obecnie doskonałym uzupełnieniem czujników są kamery cofania z monitorem, które stanowią kompletny system parkowania.

Sklep internetowy iParts.pl posiada bardzo bogatą ofertę czujników parkowania, pośród której można znaleźć całą gamę produktów do praktycznie każdej marki samochodu. Oferujemy czujniki parkowania najlepszych światowych producentów, między innymi takich jak Bosch, Vemo, Swag, Febi Bilstein, Kager czy Automega.

Wszystkie oferowane przez nas czujniki parkowania są fabrycznie nowe, posiadają pełną gwarancję producenta (12 lub 24 miesięcy) i spełniają wszelkie europejskie normy produkcyjne.

Jeśli masz zamiar wybrać nowe czujniki parkowania do swojego samochodu to dobrze trafiłeś. Wybierz markę samochodu z przedstawionego wyżej zestawienia, następnie model, rocznik i na końcu - wersję silnikową.

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Nie narażaj swojego samochodu na potencjalne uszkodzenia, wgniecenia i zarysowania. Zamów w iParts.pl nowe czujniki parkowania z dostawą do domu i ciesz się niezwykle łatwym oraz bezpiecznym parkowaniem!

Najpopularniejsi producenci

Czujniki parkowania BLIC
Czujniki parkowania VEMO
Czujniki parkowania MEAT & DORIA
Czujniki parkowania SIDAT
Czujniki parkowania HOFFER
Czujniki parkowania BOSCH
Czujniki parkowania METZGER
Czujniki parkowania ABAKUS
Czujniki parkowania KRAFT AUTOMOTIVE