Niezawodne czujniki parkowania tylko w iParts.pl

Czujniki parkowania, cofania

Czujniki parkowania to bez dwóch zdań bardzo użyteczny element zwiększający bezpieczeństwo kierowców w trakcie parkowania. Są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które właśnie nabyły nowy samochód. Podczas parkowania może dojść do wielu nieprzyjemnych sytuacji w których można uszkodzić pojazd. Czujniki doskonale sprawdzą się w roli asystenta kierowcy i będą wspomagać bezpieczne parkowanie, zanim użytkownik wyczuje auto oraz nabierze wprawy.

W jakim celu montuje się czujniki parkowania?

Właściciele samochodów z pewnością docenią dodatkowe udogodnienia asystenta parkowania. Czujniki parkowania to doskonałe rozwiązanie, gdy przesiadacie się z małego samochodu do większego. Przez inne gabaryty pojazdu często można napotkać problemy z cofaniem, parkowaniem tyłem lub równoległym. Użytkownicy, którzy nie posiadają czujników cofania w większości przypadków postanawiają omijać wąskie miejsca i parkują gdzieś dalej, często stosunkowo daleko od miejsca zamieszkania. Oprócz tego, coraz bardziej wymyślny design i stylistyka nowoczesnych samochodów często utrudnia parkowanie w ciasnych miejscach. W takich sytuacjach czujniki parkowania okazują się niemal niezbędne.

Czujniki cofania

Czujniki można zamontować w każdym samochodzie niezależnie od momentu eksploatacji. Można zaopatrzyć się w drogie, fabryczne czujniki cofania, ale można także zamontować czujniki parkowania dedykowane przez producenta, bądź modele uniwersalne. Warto zaznaczyć, że dobre niefabryczne czujniki potrafią czasami działać znacznie lepiej, niż seryjne.

Instalacja czujników zwraca się już w momencie montażu, bowiem malowanie elementów karoserii wraz ze zderzakiem to całkiem spore wydatki. Czujniki doskonale sprawdzają się także podczas zmiennych warunków pogodowych, gdy jest ciemno, kiedy pada deszcz, a szyby zaparowały. Również zimą, gdy tylna szyba jest oblodzona, a w lusterkach bocznych nic nie widać, czujniki cofania przyjdą nam z pomocą. Ogromną zaletą czujników parkowania jest prostota działania, łatwość montażu, skuteczność ostrzegania i przystępne ceny.

Asystent parkowania

Asystent uruchamia się w momencie włączenia biegu wstecznego. System parkowania informuje o ewentualnych przeszkodach wskazaniami dźwiękowymi. Coraz częściej mamy także dostęp do danych o dystansie do przeszkody na ekranie nawigacji, monitorze samochodowym LCD, bądź LED. Standardem przy montażu asystenta parkowania są 4 czujniki cofania – 2 umieszczone centralnie oraz 2 na obrysach, obejmujące także cześć boku pojazdu.

Poza tradycyjnymi czujnikami ultradźwiękowymi, coraz popularniejsze stają się elektromagnetyczne czujniki parkowania, montowane od wewnętrznej strony zderzaka. Obecnie doskonałym uzupełnieniem czujników są kamery cofania z monitorem, które stanowią kompletny system parkowania.

Sklep internetowy iParts.pl posiada bardzo bogatą ofertę czujników parkowania, pośród której można znaleźć całą gamę produktów do praktycznie każdej marki samochodu. Oferujemy czujniki parkowania najlepszych światowych producentów, między innymi takich jak Bosch, Vemo, Swag, Febi Bilstein, Kager czy Automega.

Wszystkie oferowane przez nas czujniki parkowania są fabrycznie nowe, posiadają pełną gwarancję producenta (12 lub 24 miesięcy) i spełniają wszelkie europejskie normy produkcyjne.

Jeśli masz zamiar wybrać nowe czujniki parkowania do swojego samochodu to dobrze trafiłeś. Wybierz markę samochodu z przedstawionego wyżej zestawienia, następnie model, rocznik i na końcu - wersję silnikową.

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Nie narażaj swojego samochodu na potencjalne uszkodzenia, wgniecenia i zarysowania. Zamów w iParts.pl nowe czujniki parkowania z dostawą do domu i ciesz się niezwykle łatwym oraz bezpiecznym parkowaniem!

Najpopularniejsi producenci

Czujniki parkowania BLIC
Czujniki parkowania VEMO
Czujniki parkowania MEAT & DORIA
Czujniki parkowania HOFFER
Czujniki parkowania ERA
Czujniki parkowania SIDAT
Czujniki parkowania METZGER
Czujniki parkowania ABAKUS
Czujniki parkowania BOSCH

FAQ

Jak działa czujnik parkowania?

Sposób działania czujników parkowania opiera się na technologii ultradźwiękowej. Czujnik pracuje na zasadzie odbijania fali ultradźwiękowej, która zostaje przeniesiona na energię mechaniczną. W momencie, gdy fala natrafia na przeszkodę, odbija sygnał, który wraca do czujnika z informacją o zagrożeniu. Sensor przetwarza zmierzoną wielkość fizyczną na wielkość elektryczną i zmienia ją w taki sposób, aby sygnały elektryczne były łatwe do dalszego przesłania oraz przetworzenia.

Jak sprawdzić, czy czujnik parkowania działa poprawnie?

Przede wszystkim należy sprawdzić, czy czujniki nie są pokryte warstwą kurzu lub błota. Zanieczyszczone czujniki parkowania nie będą w stu procentach działać poprawnie i mogą dawać symptomy podobne do awarii. Konieczne jest więc ich dokładnie wyczyszczenie, najlepiej za pomocą sprężonego powietrza i wody.

Aby sprawdzić działanie czujników parkowania, można np. zakryć je i nasłuchiwać sygnałów dźwiękowych wydawanych zazwyczaj przez system w kokpicie auta. Można również skorzystać z miernika, jednak wymaga to demontażu pojedynczego czujnika. Przepalony, czy w jakikolwiek inny sposób uszkodzony czujnik będzie miał znacznie większy opór niż prawidłowo działający czujnik.

Dlaczego nie działa czujnik parkowania?

W sytuacji, gdy czujniki parkowania nie działają tak, jak powinny, najprawdopodobniej doszło do ich mechanicznego uszkodzenia (np. uderzenie zderzakiem w przeszkodę na drodze lub w inny samochód) lub do awarii stricte elektronicznej, typu usterki modułu sterującego lub awarii okablowania.

Zdarza się, że uszkodzenie czujników parkowania jest bezpośrednim wynikiem nieprofesjonalnie przeprowadzonej naprawy blacharskiej w ich okolicy. Prawidłowe działanie lub nie działanie czujników można łatwo zweryfikować, odpowiadając na poniższe pytania:

  • Czy czujnik parkowania piszczy bez przeszkody?
  • Czy podczas wrzucania biegu wstecznego słychać kilka krótkich sygnałów dźwiękowych?
  • Czy zmniejszyło się pole widzenia czujnika?
  • Czy na desce rozdzielczej wyświetlany jest jakikolwiek komunikat, związany z działaniem systemu czujników?
  • Czy czujniki parkowania w ogóle działają?
Czy warto mieć czujniki parkowania?

Czujniki to świetne rozwiązanie nie tylko ułatwiające życie kierowcy, ale również zapewniające mu bezpieczeństwo, zwłaszcza pod kątem ochrony swojego mienia, czyli samochodu. Czujniki sprawdzają się szczególnie w słabo oświetlonych garażach, na podziemnych parkingach czy też na zatłoczonych ulicach, gdzie widoczność do parkowania jest znacznie ograniczona przez inne auta oraz przeszkody. Czujniki pomogą również w sytuacji, gdy mamy do czynienia z niesprzyjającymi warunkami pogodowymi, które skutkują np. zaparowanymi szybami.

Ile kosztują czujniki parkowania?

Najtańsze i jednocześnie najbardziej zawodne komplety z 4 sztukami czujników można kupić już za około 100–200 zł. Lepszej jakości zestawy posiadające większą ilość czujników to już wydatek rzędu 700 zł. Cena czujników jest również często uzależniona od miejsca ich montażu (przód lub tył), a także od sposobu montażu (bezprzewodowy/przewodowy). Sensory bezprzewodowe i przewodowe różnią się ceną, a także sposobem przekazywania informacji pomiędzy modułem sterowania a wyświetlaczem. Jeżeli więc cena nie jest dla kupującego najważniejsza, wówczas najlepiej jest wybrać czujniki bezprzewodowe, które są droższe, ale za to prostsze w instalacji.