Najpopularniejsi producenci

Chłodnica doładowania - Intercooler NRF
Chłodnica doładowania - Intercooler NISSENS
Chłodnica doładowania - Intercooler VALEO
Chłodnica doładowania - Intercooler FAST
Chłodnica doładowania - Intercooler BEHR HELLA SERVICE
Chłodnica doładowania - Intercooler MAHLE
Chłodnica doładowania - Intercooler HELLA
Chłodnica doładowania - Intercooler MAXGEAR

FAQ

Jak mogę wyczyścić intercooler?

Zabrudzony intercooler, podobnie jak elementy z jego instalacji najlepiej oczyszczać za pomocą benzyny oraz środków chemicznych przystosowanych do mycia silników. Jego zabrudzenia są trudne do usunięcia, a sama struktura delikatna przez co nie możemy używać mechanicznych sposobów usuwania brudu.

Czy wymiana intercoolera na większy podniesie moc mojego samochodu?

Wielkość intercoolera ma wpływ na wartość doładowania pochodzącego z turbiny. Jeśli zamontujemy większy intercooler, to możemy się spodziewać większej ilości Nm w momencie, kiedy turbina się rozkręci. Warto pamiętać, że tylko odpowiednia modyfikacja samej turbiny oraz jej oprogramowania da zauważalną poprawę wyników.

Intercooler – do czego służy?

Intercooler jest elementem układu doładowania w samochodach wyposażonych w turbinę. Ma on za zadanie chłodzenie powietrza doładowującego, które następnie trafia do turbiny. Ma to wpływ na jego ciśnienie oraz sprawność samej sprężarki.

Jak wygląda intercooler i gdzie go znajdę?

Intercooler przypomina nieco zwykłą chłodnicę. Jego zasada działania również jest podobna, tylko że chłodzi on powietrze doładowujące, a nie płyn. Jest więc znacznie mniejszy i często umieszczony zaraz za zderzakiem przednim samochodu, najczęściej na dole.

Jak wybrać odpowiedni intercooler do swojego samochodu?

Najlepiej jest dobrać go w oparciu o obecny intercooler. Element ten ze względu na swoją budowę i umiejscowienie w pojeździe jest narażony na wszelkie, szczególnie mechaniczne uszkodzenia. Warto sprawdzać regularnie jego stan. Do środka nie powinno dostawać się żadne zanieczyszczenie ponieważ w następnej kolejności trafi ono do turbiny i może ją zniszczyć.

Ile kosztuje chłodnica doładowania – intercooler?

Nasz sklep oferuje szeroki wybór chłodnic doładowania przeznaczonych do praktycznie wszystkich samochodów, które zostały fabrycznie wyposażone w ten element. Klient może wybierać wśród wielu producentów i przebierać w cenach chłodnic doładowania, które wynoszą od 350 do 580 zł.