Wybierz model samochodu marki Lexus

Samochody Lexus

Lexus jest marką, stworzyła przez japońską Toyotę, po to, by dorównać zagranicznej konkurencji na rynku luksusowych samochodów osobowych. Sama nazwa została wyłowiona z ponad dwustu propozycji - wymawiając ją, pierwszym skojarzeniem jest luksus i elegancja. 

Data założenia marki to rok 1989, dając jej miano jednej z najmłodszych na rynku. Jej pomysłodawcą i założycielem był niejaki Eiji Toyoda. Jeszcze w tym samym roku w którym został założony Lexus, z fabryki wyjechał jego pierwszy model, którym była limuzyna LS 400. Jej głównymi konkurentami miał stać się Mercedes-Bens S klasa, BMW Serii 7 i Jaguar XJ. W bardzo szybkim tempie Lexus XJ podbił rynek amerykański i europejski miażdżąc swoją konkurencje. Jego największym atutem był silnik V8 o mocy 245KM, stworzony przez konstruktorów F1. Silnik ten wykazywał bardzo wysoką kulturę pracy, przez co był bardzo cichy i niewyczuwalny. Swój status jako najcichszy silnik spalinowy utrzymuje z powodzeniem do dziś. Tego samego roku z fabryki w Japonii wychodzi także drugi model Lexusa oznaczony jako ES 250. Jego bazą była Toyota Camry i miał być tańszym zamiennikiem modelu LS 400. 

Lexus odnosząc bardzo duże powodzenie na rynku motoryzacyjnym, decyduje się na stworzenie luksusowego samochodu sportowego. Wszystko dzieje się bardzo szybko i już w roku 1991 wypuszcza pierwszy sportowy model SC 300. Jednak posiadał on identyczny silnik jak flagowy LS. Samochody japońskiej marki konkurowały praktycznie z każdą serią europejskich przodowników motoryzacyjnych (Mercedes-Bens, BMW). Wszystkie samochody w bardzo szybkim tempie trafiają z deski kreślarskiej do fabryk. W tym czasie wychodzi z fabryki konkurent dla BMW serii 5 i Mercedesa E klasy. Nosi on nazwę GS 300, a zaprojektowany został przez włoskie studio stylistyczne Ital Design. Kolejną rewolucją Lexusa było wprowadzenie w 1996 roku pierwszego SUV-a LX 450. Był on budowany na podstawie Toyoty Land Cruiser J80, jednak cechował się lepszym wykonaniem i materiałami wykorzystanymi do jego budowy. 

Wśród oferty Lexusa nie mogło zabraknąć również konkurencji na rynku modeli klasy średniej. Z tego względu w roku 1998 wypuszcza on model IS 200. Jego konkurentem miało być BMW Serii 3 oraz Mercedes C klasy. Mimo wszelkich starań niestety nie sprostał on wymaganiom narzucanym przez europejczyków. Najważniejszym jeko minusem, jak i zresztą innych też, był bardzo ubogi katalog silników, wśród których znaleźć można było co najwyżej dwie wersje. 

Obecnie Lexus produkuje takie modele jak flagowy model Lexus LS600h, IS F, RX 400h, SC 430 oraz najszybszy model ze stajni, czyli LFA z 500 konnym silnikiem. 

Jeśli szukasz wysokojakościowych części do Lexusa, to zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego. Znajdziesz w nim ponad 2 miliony części i akcesoriów w najniższej cenie na rynku. 

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Jeżeli nie chcesz dopuścić do tego, by Twój samochód stał bezczynnie z powodu usterki - zamów w iParts.pl nowe części do Twojego Lexusa w najniższych cenach na rynku nie wychodząc z domu!

Przewody zapłonowe w iParts.pl!

iParts.pl posiada największą ofertę przewodów zapłonowych w Polsce. Posiadamy jedynie najlepsze produkty najbardziej renomowanych producentów, do wszystkich marek samochodów.

Przewody zapłonowe to elementy, których głównym zadaniem jest dostarczanie prądu o wymaganych parametrach, ustalonych przez konstruktorów. Dzięki temu mamy pewność, że iskra wytwarzana pomiędzy elektrodami świecy zapłonowej będzie dostatecznie silna. Jak większość ...

Sprawdź Przewody zapłonowe