Wybierz model samochodu marki Alfa Romeo

Auta marki Alfa Romeo

Alfa RomeoAlfa Romeo jest jednym z bardziej znanych producentów samochodów osobowych, luksusowych a także sportowych. Jej powstanie zawdzięcza się ówczesnemu, francuskiemu pionierowi motoryzacji Alexandre Darracq, który wraz z mediolańską arystokratką Ugo Stellą, założył firmę produkującą samochody marki Darracq. Firma ta niestety popadła w kłopoty i została wykupiona przez przedsiębiorców zainteresowanych kontynuowaniem dalszej produkcji. Nazwali ją Alfa i był to skrót włoskiej nazwy "Anonima Lombarda Fabbrica Automobili" (pl. Lombardzka Fabryka Samochodów Spółka Akcyjna). Kolejny człon nazwy marki czyli "Romeo" został wpisany do całości w 1918 roku, gdy kierownictwo nad firmą Alfa, przejął włoski inżynier Nicola Romeo. Zechciał on by nazwa samochodów tworzonych przez jego firmę była z nim kojarzona, dlatego dodał do nazwy swoje nazwisko i tak powstała marka Alfa Romeo.

Główna siedziba marki znajduje się obecnie w Turynie. Kolejne problemy nastąpiły w momencie przejęcia firmy przez państwo włoskie w roku 1932. Początkowo produkcja obejmowała tylko samochody osobowe i sportowe, lecz w latach 80 do produkcji zostały również włączone pojazdy użytkowe, dostawcze oraz ciężarowe, które miały przynosić korzyść na rzecz państwa. Jednak ich produkcja nie trwała długo, gdyż koncern po raz kolejny popadł w kłopoty finansowe i był o krok od bankructwa. Z ratunkiem przyszła kolejna włoska firma Fiat, która w roku 1986 przejęła koncern.

Priorytetem konstruktorów i samego właściciela od początku była idea tworzenia samochodów sportowych i została ona kontynuowana przez obecnego właściciela. Dzięki Fiatowi samochody Alfa Romeo otrzymały wiele prestiżowych nagród takich jak samochód roku dla Alfy 156 i 147. Również w dziedzinie wyścigów samochodowych, zbiera ona wiele nagród.  
Za wygląd wszystkich modeli samochodów Alfy Romeo odpowiedzialna jest włoska firma stylizacyjna Carrozzeria Pininfarina, która z wielkim zaangażowaniem kreśli kształty nadwozia. Jej pierwszym dziełem była Alfa 164, ówczesny hit motoryzacji, który prowokował i szokował wszystkich miłośników motoryzacji. Zastosowane technologie i części Alfa są dopracowane z najwyższą dbałością, gdyż samochody sportowe tego wymagają.

Najpopularniejsze, modele to 156, 166, 147, 33, GTV, Spider. Obecnie produkcja obejmuje modele MiTo, Giulietta, 159/159 SW oraz 8C.

Sklep internetowy iParts.pl dostarcza jedynie najwyższej jakości części samochodowe Alfa Romeo, które spełniają wszelkie restrykcyjne wymogi projektowe oraz konstrukcyjne. Auto części Alfa Romeo w iParts.pl mają specyfikację techniczną stosowaną podczas produkcji komponentów na linii produkcyjnej oraz montażowej. Wszystkie dostępne w sklepie iParts.pl części Alfa Romeo posiadają niezbędne atesty oraz homologacje, które potwierdzają ich wysoką jakość pod względem bezpieczeństwa oraz ochrony środowiska naturalnego.

Jesteś zainteresowany kupnem części do swojej Alfy Romeo? Jeśli tak, wybierz część z powyższego zestawienia, następnie model, rocznik i na końcu - wersję silnikową swojego samochodu.

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Nie pozwól aby Twoje auto było niesprawne - zamów w iParts.pl nowe cześci do Twojego Alfa Romeo w najatrakcyjniejszych cenach z bezpłatną dostawą do domu!

Popularne modele:

Przewody zapłonowe w iParts.pl!

iParts.pl posiada największą ofertę przewodów zapłonowych w Polsce. Posiadamy jedynie najlepsze produkty najbardziej renomowanych producentów, do wszystkich marek samochodów.

Przewody zapłonowe to elementy, których głównym zadaniem jest dostarczanie prądu o wymaganych parametrach, ustalonych przez konstruktorów. Dzięki temu mamy pewność, że iskra wytwarzana pomiędzy elektrodami świecy zapłonowej będzie dostatecznie silna. Jak większość ...

Sprawdź Przewody zapłonowe