Wybierz model samochodu marki Hyundai

Kilka zdań o Hyundai

Początki marki Hyundai miały swoje miejsce w całkowicie odmiennej branży. Firma ta wywodzi się z jednego z największych koreańskich koncernów budowlanych. Korporacja ta została założona w 1947 roku przez niejakiego Chung Ju-Younga, developera trudniącego się w tym fachu. Jednak z powodu kiepskiej sytuacji na Koreańskim rynku oraz kryzysowi, który opanował wszystkie kraje Azjatyckie, musiał on wyodrębnić kilka pobocznych spółek, w tym Hyundai Motor Company. Jej głównym przedmiotem produkcji i późniejszej sprzedaży miały się stać samochody. 

Początkowo produkował on samochody na licencji, podobnie jak robiło to wiele innych mniej znanych innych firm. W tym celu w roku 1968 podpisano umowę z amerykańskim Fordem. Na jej podstawie w Korei Południowej rozpoczęto produkcję modelu Cortina. Jednak na dłuższą metę współpraca ta zaburzała główny cel Hyundaia, którym było samodzielne tworzenie samochodów. 

Na decyzję o samodzielnej produkcji pojazdów nie trzeba było długo czekać, gdyż już w roku 1974 Hyundai zaprezentował on swój samodzielnie skonstruowany samochód o nazwie Pony. Rok później rozpoczęła się produkcja i sprzedaż, która okazała się zadziwiająco pomyślna. Sukces ten napędził koncern chęcią wypłynięcia na szerokie wody. Początkowo zaatakował on Ekwador i Gwatemale, które zechciały kupić kilka Pony, w zamiarze wykorzystywania ich jako taksówki, a później do Europy – Belgii, Holandii oraz Hiszpanii. 

W roku 1989 Koreańczycy rozpoczęli wytwarzać pierwszy rodowity samochod z silnikiem V6 oraz wiele innych części Hyundai. Jednostka ta montowana jest obecnie w limuzynie Grandeur. Istotnym momentem dla korporacji był także rok 1998, w którym to Hyundai przejął rodzimą Kię Motors. 

W roku 1993 Hyundai oficjalnie trafił na polski rynek, gdzie została utworzona siedziba Hyundai Corporation Poland. Aktualnie Hyundai sprzedaje w Polsce takie modele jak i10, i20, i30, Getz, Accent, Sonata oraz limuzyny Grandeur. W roku 2001 Hyundai dołączył do producentów aut terenowych, gdy pojawił się wytwarzany do dziś model Santa Fe, a trzy lata później rozpoczęto sprzedaż SUV-a Tucson. Najnowszym i największym SUV-em Hyundaia jest ix55, które w ofercie zagościło w 2009 roku. 

Poszukujesz sprawdzonych części do Hyundaia? Jeśli tak, to zapraszamy do zapoznania się z nasza oferta, która opiewa na ponad 2 miliony części i akcesoriów najpopularniejszych światowych producentów. 

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Nie pozwól, aby Twoje samochód był uszkodzony - zamów w iParts.pl nowe części do Twojego Hyundaia w najniższych cenach na rynku nie wychodząc z domu!

W asortymencie posiadamy również bogaty wybór części do innych marek samochodowych pochodzących z Korei. Sprawdź naszą ofertę części do samochodów koreańskich.

Popularne modele:

Przewody zapłonowe w iParts.pl!

iParts.pl posiada największą ofertę przewodów zapłonowych w Polsce. Posiadamy jedynie najlepsze produkty najbardziej renomowanych producentów, do wszystkich marek samochodów.

Przewody zapłonowe to elementy, których głównym zadaniem jest dostarczanie prądu o wymaganych parametrach, ustalonych przez konstruktorów. Dzięki temu mamy pewność, że iskra wytwarzana pomiędzy elektrodami świecy zapłonowej będzie dostatecznie silna. Jak większość ...

Sprawdź Przewody zapłonowe