Poduszka zawieszenia skrzyń biegów

Poduszki skrzyni biegów to wbrew pozorom bardzo istotne elementy, których awarie mogą przysporzyć kierowcy wiele niepotrzebnych problemów. Poduszki zużywają się wraz z eksploatacją samochodu i jest to proces naturalny, jednak warto systematycznie kontrolować oraz na bieżąco wymieniać te elementy, aby uniknąć poważniejszych awarii związanych ze skrzynią biegów. W iParts.pl znajdziesz największą ofertę poduszek zawieszenia skrzyni biegów w najlepszej rynkowej cenie.

Poduszka skrzyni biegów w samochodzie

Poduszka skrzyni biegów to bardzo ważny element dla właściwego działania całego układu przeniesienia napędu. Najczęściej w samochodach montowana jest jedna poduszka, jednak w przypadku aut z silnikami benzynowymi zamontowanymi poprzecznie, tych poduszek może być kilka. Zazwyczaj jedna poduszka zawieszenia skrzyni biegów znajduje się przy karoserii lub przy wale napędowym albo montowane są dwie poduszki w dolnej części silnika.

Sposób działania poduszki skrzyni biegów

Poduszka zawieszenia skrzyni biegów to, mówiąc najprościej, element gumowo-metalowy, który odpowiada za skuteczne tłumienie wszelkich drgań powstających podczas pracy skrzyni biegów. Poduszki chronią jednocześnie przekładnię przed wstrząsami będącymi efektem jazdy po nierównej nawierzchni. Ponadto poduszki skrzyni biegów poprawiają działanie przekładnie, chroniąc jednocześnie jej poszczególne elementy przed przedwczesnym zużycie.

Typowe usterki poduszki skrzyni biegów w samochodzie

Nie ma bliżej określonego okresu przydatności i żywotności poduszek skrzyni biegów. Zużywają się one bez względu na styl jazdy czy warunki, w jakich eksploatowany jest samochodów. Warto dodać, że w przypadku poduszek manualnej skrzyni biegów, zużycie tych elementów powoduje znaczne pogorszenie płynności zmieniania biegów. Uszkodzona poduszka skrzyni biegów przyczynia się również do powstawania hałasu w okolicach przekładni manualnej, co staje się niezwykle uciążliwe szczególnie podczas jazdy po nierównościach. W przypadku skrzyni automatycznej, zużyta poduszka objawia się charakterystycznym stukaniem podczas zmiany biegu z „D” na „R”. Uszkodzoną poduszkę łatwo rozpoznać, przykładając rękę do lewarka zmiany biegów, gdy samochód jest na biegu jałowym. Gdy wyczujemy drżenie tego elementu, wówczas można przypuszczać, że poduszki skrzyni biegów wymagają wymiany. W ekstremalnych sytuacjach drżenie lewarka zmiany biegów widać gołym okiem, bez konieczności jego dotykania.

Popularni producenci poduszek skrzyni biegów

  • Meyle
  • Febi Bilstein
  • GSP
  • Mapco
  • SWAG
  • Yamato
  • Corteco
  • Magneti Marelli
  • Rouville
  • Borsehung

Tania poduszka skrzyni biegów nie musi wcale oznaczać marnej jakości produkt. W iParts.pl znajdziesz bogatą ofertę tego typu elementów dostarczanych przez sprawdzonych i godnych zaufania producentów. Wybierz markę samochodu z powyższego zestawienia, następnie podaj model i rocznik, a na końcu wersję silnikową swojego samochodu. Nasz system zajmie się resztą.

Zapewniamy największy wybór części samochodowych w Polsce. Wszystkie nasze produkty, w tym także poduszki skrzyni biegów, są fabrycznie nowe i objęte gwarancją producenta. Nasi doradcy techniczni pomogą Ci wybrać odpowiednie części specjalnie do Twojego samochodu. iParts.pl to najlepsza relacja ceny do jakości w Polsce!

Najpopularniejsi producenci

Poduszki manualnej skrzyni biegów VAICO
Poduszki manualnej skrzyni biegów CORTECO
Poduszki manualnej skrzyni biegów SWAG
Poduszki manualnej skrzyni biegów ORIGINAL IMPERIUM
Poduszki manualnej skrzyni biegów FEBI BILSTEIN
Poduszki manualnej skrzyni biegów QUINTON HAZELL
Poduszki manualnej skrzyni biegów LEMFÖRDER
Poduszki manualnej skrzyni biegów TOPRAN
Poduszki manualnej skrzyni biegów FORTUNE LINE