Gates - termostaty

Gates Corporation to wiodący producent nowoczesnych pasów napędowych i przewodów giętkich, które znajdują zastosowanie w motoryzacji, przemyśle, hydraulice i agrotechnice. Gates dostarcza swoje produkty w zakresie wyposażenia fabrycznego najpopularniejszym koncernom samochodowym oraz zaopatruje światowy rynek części zamiennych.
 

Jednym z produktów marki Gates jest termostat. Termostat odpowiada za monitorowanie temperatury cieczy chłodzącej i regulację jej przepływu przez chłodnicę. Dlatego właśnie określany jest często mianem strażnika systemu chłodzenia.

 

Termostat marki Gates to synonim dobrej jakości, żywotności i niezawodności dodatkowo o korzystnym stosunku jakości do ceny. Stosowanie termostatów Gates wpływa również na oszczędność paliwa, spadek emisji spalin, poprawę osiągów oraz dłuższą i bezpieczną eksploatację silnika. Wysokiej jakości termostaty Gates zapewniają idealne dopasowanie, a dzięki maksymalnej szczelności chronią przed wyciekiem.

 

Szeroka oferta termostatów Gates pozwala na dopasowanie ich do większości modeli i marek pojazdów. Wśród produktów znajdziemy między innymi termostaty z tzw. grzybkowym zaworem otwieranym w kierunku przeciwnym do kierunku przepływu cieczy chłodzącej z pompy; termostaty kompensacyjne z zaworami z ruchomym sworzniem wyposażone w specjalny zawór na kołnierzu; termostaty z uszczelnieniem gumowym, termostaty obejściowe oraz inne. W większości przypadków termostaty Gates dostarczane są wraz z kompletem pasujących uszczelek

 

Wśród cech charakterystycznych możemy wyróżnić również:

  1. Samoczyszczący i samonastawny zawór termostatu
  2. Jakość i projekt OE
  3. Precyzyjnie wykonane krawędzie uszczelniające
  4. Czuły na zmiany temperatury woskowy wkład, zapewniający właściwą pracę zaworu umożliwiając płynne działanie
  5. Obudowa i sprężyny wykonane ze stali nierdzewnej.
 

O firmie Gates

Gates to przedsiębiorstwo znane z produkcji najwyższej jakości pasów napędowych z przeznaczeniem na rynek motoryzacyjny. Firma jest stałym dostawcą części samochodowych na pierwszy montaż do wielu renomowanych producentów samochodowych. Ponadto przedsiębiorstwo zajmuje solidną pozycję na rynku części zamiennych. Oprócz rynku motoryzacyjnego marka Gates obecna jest w branży transportowej, agrotechnice, przemyśle wydobywczym ...

Czytaj więcej o GATES