Gates - termostaty

Gates Corporation to wiodący producent nowoczesnych pasów napędowych i przewodów giętkich, które znajdują zastosowanie w motoryzacji, przemyśle, hydraulice i agrotechnice. Gates dostarcza swoje produkty w zakresie wyposażenia fabrycznego najpopularniejszym koncernom samochodowym oraz zaopatruje światowy rynek części zamiennych.
 

Jednym z produktów marki Gates jest termostat. Termostat odpowiada za monitorowanie temperatury cieczy chłodzącej i regulację jej przepływu przez chłodnicę. Dlatego właśnie określany jest często mianem strażnika systemu chłodzenia.

 

Termostat marki Gates to synonim dobrej jakości, żywotności i niezawodności dodatkowo o korzystnym stosunku jakości do ceny. Stosowanie termostatów Gates wpływa również na oszczędność paliwa, spadek emisji spalin, poprawę osiągów oraz dłuższą i bezpieczną eksploatację silnika. Wysokiej jakości termostaty Gates zapewniają idealne dopasowanie, a dzięki maksymalnej szczelności chronią przed wyciekiem.

 

Szeroka oferta termostatów Gates pozwala na dopasowanie ich do większości modeli i marek pojazdów. Wśród produktów znajdziemy między innymi termostaty z tzw. grzybkowym zaworem otwieranym w kierunku przeciwnym do kierunku przepływu cieczy chłodzącej z pompy; termostaty kompensacyjne z zaworami z ruchomym sworzniem wyposażone w specjalny zawór na kołnierzu; termostaty z uszczelnieniem gumowym, termostaty obejściowe oraz inne. W większości przypadków termostaty Gates dostarczane są wraz z kompletem pasujących uszczelek

 

Wśród cech charakterystycznych możemy wyróżnić również:

  1. Samoczyszczący i samonastawny zawór termostatu
  2. Jakość i projekt OE
  3. Precyzyjnie wykonane krawędzie uszczelniające
  4. Czuły na zmiany temperatury woskowy wkład, zapewniający właściwą pracę zaworu umożliwiając płynne działanie
  5. Obudowa i sprężyny wykonane ze stali nierdzewnej.
 
Termostaty samochodowe

Termostat samochodowy

Jeżeli termostat ulegnie uszkodzeniu, wówczas odpowiednie chłodzenie jednostki napędowej w samochodzie jest praktycznie niemożliwe. Sklep iParts.pl posiada szeroką gamę termostatów do praktycznie wszystkich modeli aut. Układ chłodzenia jest bardzo istotnym elementem każdego auta, dlatego też oferowane ...

Sprawdź Termostat