Części samochodowe GATES

Kategorie

Auto części zamienne Gates

Części samochodowe GATES

Gates to przedsiębiorstwo znane z produkcji najwyższej jakości pasów napędowych z przeznaczeniem na rynek motoryzacyjny. Firma jest stałym dostawcą części samochodowych na pierwszy montaż do wielu renomowanych producentów samochodowych. Ponadto przedsiębiorstwo zajmuje solidną pozycję na rynku części zamiennych. Oprócz rynku motoryzacyjnego marka Gates obecna jest w branży transportowej, agrotechnice, przemyśle wydobywczym oraz w budownictwie. Główna siedziba firmy znajduje się w amerykańskim mieście Denver. 

Firma została założona w 1911 roku przez Charlsa Gatesa. Ponad 100 lat temu postanowił on zakupić fabrykę The Colorado Tire and Leather, której produkcja skoncentrowana była wokół opon i produktów skórzanych, a następnie zmienić jej nazwę na Gates Corporation. Rewolucyjnym momentem w historii firmy było wynalezienie przez brata właściciela firmy paska klinowego, który zastąpił wadliwe paski skórzane. Kolejną rewolucją okazały się paski rozrządu, które w niemal niezmiennej formie wykorzystywane są do dziś. Po ogromnym sukcesie obu wynalazków szefostwo firmy postanowiło skoncentrować swoją ofertę w tym kierunku. Do dnia dzisiejszego Gates otworzyło 29 filii na całym świecie. 

Gates jest dostawczą części do wszystkich renomowanych producentów samochodowych na świecie. Wynalezienie i opatentowanie paska klinowego sprawiło, że Gates znajduje się w ścisłej czołówce firm tworzących paski klinowe, paski rozrządu i paski wieloklinowe. Dodatkowo części samochodowe Gates przeznaczone na rynek motoryzacyjny, to także np.: napinacze i rolki prowadzące, produkty układu chłodzenia i układu paliwowego. Części Gates dedykowane są zarówno do samochodów osobowych, jak i do pojazdów dostawczych.

Opinie o częściach GATES

Zakład mechaniki pojazdowej posiadam od parunastu lat i odkąd pamiętam, u swoich klientów montuję całe zestawy rozrządów z firmy Gates. Według mnie to jedne z najlepszych części zamiennych do takiego zastosowania.

Jarosław, Dębica

21-11-2015

W każdym swoim samochodzie prosiłem o montowanie pasków firmy Gates. Mam do nich pełne zaufanie i z czystym sumieniem polecam je swoim znajomym, a oni swoim.

Paweł, Grudziądz

16-12-2015

Wielu Naszych klientów przed przyjechaniem na wymianę rozrządu, szuka informacji o częściach, które montujemy. W przypadku pasków i układów rozrządu, za każdym razem proponujemy części Gates, a klienci potwierdzają ich jakość.

Sylwek, Piaseczno

27-12-2015

Polecam każdemu, kto planuje wymianę pasków lub rozrządu w swoim samochodzie, części firmy Gates. Najlepsze wykonanie za przystępną cenę.

Ryszard, Mrągowo

09-01-2016

Katalog części Gates online

Katalog online: https://www.gatesautocat.com/