Tuleja prowadząca sprzęgła

Uszkodzone sprzęgło to nie lada problem dla każdego kierowcy, zwłaszcza że całkowicie unieruchamia samochód. Szybkie zdiagnozowanie przyczyny awarii nie jest obecnie łatwe przede wszystkim, dlatego, że dzisiejsze sprzęgła są coraz bardziej skomplikowane w swej budowie, a elementów, nawet tych najmniejszych, które mogą ulec awarii, jest dość dużo.

W sprzęgle zepsuć się może naprawdę wszystko. Najczęściej jest to awaria wysprzęglika, zużyte koło dwumasowe lub wytarta tuleja prowadząca sprzęgła. Zazwyczaj tuleja sprzęgła ulega naturalnemu zużyciu, dlatego też tak ważne jest regularne serwisowanie sprzęgła. Na szczęście, tuleje ślizgowe sprzęgła można dostać na rynku bez żadnego problemu. Bogatą ofertę tego typu elementów posiada sklep internetowy iParts.pl.

Podobnie, jak w przypadku tulei sprzęgła, również wałek widełek wysprzęglających ulega naturalnemu zużyciu i można go w szybki sposób wymienić. Bez względu na to, który element uległ awarii, jazda z niesprawnym sprzęgłem jest niebezpieczna i jednocześnie może doprowadzić do poważnego uszkodzenia całego mechanizmu wysprzęglającego. Koszty związane z naprawą uszkodzonego sprzęgła mogą być naprawdę duże.

Najpopularniejsi producenci

Tuleja ślizgowa sprzęgła ORIGINAL IMPERIUM
Tuleja ślizgowa sprzęgła BIRTH
Tuleja ślizgowa sprzęgła KAWE
Tuleja ślizgowa sprzęgła LuK
Tuleja ślizgowa sprzęgła Metalcaucho
Tuleja ślizgowa sprzęgła TOPRAN
Tuleja ślizgowa sprzęgła QUINTON HAZELL
Tuleja ślizgowa sprzęgła TRISCAN
Tuleja ślizgowa sprzęgła SASIC