Dźwignia wysprzęglika sprzęgła

Specyfika silnika spalinowego wykorzystywanego w napędzie samochodowym wymaga zastosowania takiego sprzęgła, które umożliwi płynne rozłączanie napędu pomiędzy jednostką napędową a skrzynią biegów. Sprzęgło jest jednym z tych elementów, które potrafią przez długie lata działać niezauważalnie, a więc bezawaryjnie. Większość kierowców nie zdaje sobie sprawy, jak często używa sprzęgła podczas codziennej jazdy. Zazwyczaj po przejechaniu od 100 do 200 tys. km coś w mechanizmie wysprzęglania się psuje. Bardzo często są to elementy, o których zwykły użytkownik auta nie słyszał, jak np. dźwignia wysprzęglika sprzęgła.

O tym, że ze sprzęgłem dzieje się coś złego, zazwyczaj informuje nas tzw. wysokie branie pedału sprzęgła. Im bardziej jest wyeksploatowany mechanizm wysprzęglania, tym pozycja pedału sprzęgła podczas ruszania samochodem będzie wyższa. Podczas serwisowania sprzęgła powinny zostać wymienione wszystkie jego podstawowe elementy, a więc tarcza, docisk, łożysko wciskowe, a także należy zwrócić uwagę czy dźwignia sprzęgła jest w dobrym stanie i nie wymaga wymiany. Trzeba również pamiętać o kontroli i ewentualnej wymianie płynu w układzie.

W sklepie iParts.pl dostępne są wszystkie niezbędne elementy oraz podzespoły sprzęgła pochodzące od renomowanych i sprawdzonych dostawców. Części w iParts.pl to gwarancja wysokiej jakości oferowanych elementów, które są oferowane prawdopodobnie w najniższej cenie na rynku.

Najpopularniejsi producenci

Dźwignia wysprzęglika ORIGINAL IMPERIUM
Dźwignia wysprzęglika SASIC
Dźwignia wysprzęglika BIRTH
Dźwignia wysprzęglika Metalcaucho
Dźwignia wysprzęglika AISIN
Dźwignia wysprzęglika TRICLO
Dźwignia wysprzęglika TOPRAN
Dźwignia wysprzęglika TRISCAN
Dźwignia wysprzęglika KAWE