Części samochodowe CASTROL

Kategorie

Auto części zamienne Castrol

Części samochodowe CASTROL

Castrol to brytyjska marka, a zarazem jeden z największych i najbardziej rozpoznawalnych producentów olejów silnikowych,  środków smarnych, płynów technologicznych i eksploatacyjnych na świecie. Firma dostarcza oleje silnikowe, dostosowane praktycznie do wszystkich rodzajów pojazdów. Swoją popularność zawdzięcza najwyższej jakości oferowanych produktów oraz blisko 115 letniej obecności na rynku. Od 2001 roku Castrol jest własnością Grupy BP.

Castrol oferuje środki smarne przeznaczone do praktycznie wszystkich samochodów oraz do zastosowań przemysłowych. Jego produkty znajdą zastosowanie w pojazdach mechanicznych takich jak dwusuwowe motocykle, czterosuwowe silniki, silniki benzynowe i silniki wysokoprężne. Wśród części firmy Castrol znajdziemy również smary i woski, chłodziwa, płyny przeznaczone do układu zawieszenia, płyny hamulcowe, środki czyszczące i konserwujące oraz wiele innych. Castrol dostarcza również produkty dla maszyn rolniczych, innych gałęzi przemysłu oraz inżynierii morskiej. Główną gałąź interesu stanowią jednak oleje silnikowe Castrol. Możemy podzielić je na: 

Oleje mineralne Castrol Oleje półsyntetyczne Castrol Oleje syntetyczne Castrol Oleje dla motocykli Castrol

Integralną częścią strategii biznesowej marki jest współpraca z koncernami samochodowymi takimi jak między innymi VW, Toyota, BMW, DAF, Ford, Volvo oraz MAN. Kolejnym z elementów strategii jest również zaangażowanie w rajdy samochodowe. Castrol opracowuje specjalne oleje, przyczyniając się do poprawy osiągów na trasach rajdowych i torach wyścigowych. Jego ekipy wielokrotnie zdobywały tytuły mistrza świata wyścigów serii Formuły 1 i Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata. To jednak nie wszystko, Castrol od ponad 5 lat wspiera piłkę nożną i był Oficjalnym Sponsorem Mistrzostw Europy UEFA EURO 2012.

Części samochodowe Castrol to głównie wysokiej jakości oleje silnikowe, z których korzystają miliony kierowców oraz producentów samochodowych na całym świecie. Części Castrol, a w zasadzie najlepsze środki smarne przeznaczone do praktycznie wszystkich samochodów oraz zastosowań przemysłowych, które znajdują swoje zastosowanie w wielu pojazdach mechanicznych, np.: dwusuwowe motocykle, czterosuwowe silniki, benzynowe jednostki napędowe czy też silniki wysokoprężne.

Opinie o CASTROL

Mając firmę transportową często wymienia się olej w silniku. W każdym swoim samochodzie stosuję oleje firmy Castrol. Według mnie są jednymi z najlepszych dostępnych na rynku i zapewniają prawidłowe smarowanie silnika.

Jarosław, Białystok

02-11-2015

Warsztat samochodowy mam od parunastu lat. Odkąd pamiętam stosuję i proponuje swoim klientom oleje firmy Castrol, dlatego że według mnie spełniają wszystkie normy narzucone przez producentów samochodów.

Józef, Warszawa

15-12-2015

Zawsze wymieniając olej w swoim samochodzie stosowałem produkty firmy Castrol. Parę lat temu polecił mi je mój mechanik i tak do tej pory pozostało.

Czesław, Wałbrzych

27-12-2015

Mam pełne zaufanie do olei firmy Castrol. Podczas każdej wymiany oleju w samochodzie nie zauważyłem żadnych nieczystości w filtrze ani w starym oleju. Dlatego zdecydowanie polecam.

Andrzej, Kraków

19-01-2016

Asortyment producenta

Katalog olejów Castrol online

Katalog online: https://applications.castrol.com/oilselector/pl_pl/c/search