Najpopularniejsi producenci

Uszczelka pompy wody ELRING
Uszczelka pompy wody AJUSA
Uszczelka pompy wody ELWIS ROYAL
Uszczelka pompy wody PAYEN
Uszczelka pompy wody Dr.Motor Automotive
Uszczelka pompy wody TOPRAN
Uszczelka pompy wody DT Spare Parts
Uszczelka pompy wody GOETZE
Uszczelka pompy wody FEBI BILSTEIN

FAQ

Czy uszczelka pompy wody jest potrzebna?

Uszczelka występująca przy pompie wody jest bardzo ważnym elementem całego układu chłodzenia. Dzięki niej zachowuje on pełną szczelność i pozwala na unikanie wycieków płynu, co byłoby związane z powstawaniem problemów z zapowietrzeniem się układu. Dobrze dobrana uszczelka jest w stanie wytrzymać wiele kilometrów, co jest szczególnie istotne w przypadku samochodów z rozrządem na łańcuchu. Uszczelka pompy wody jest więc jednym z najważniejszych elementów całego układu chłodzenia w samochodzie.

Ile kosztuje uszczelka pompy wody?

Uszczelka pompy wody jest stosunkowo tanim produktem. Jej ceny zaczynają się już od kilkunastu złotych. Mogą się one wahać w zależności od tego, jaka firma jest producentem danego elementu, a także, do jakiego modelu samochodu jest ona dedykowana. W ofercie sklepu internetowego iParts.pl można znaleźć ogromny wybór uszczelek pompy wody, które pochodzą od sprawdzonych i renomowanych dostawców, a dla klientów oferowane są w bardzo korzystnych cenach.

Kiedy należy wymienić uszczelkę pompy wody?

Uszczelkę pompy wody należy wymieniać za każdym razem, gdy sama pompa wody jest wymontowana z naszego samochodu. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nowa uszczelka będzie idealnie dopasowana i zapewni odpowiednią szczelność całego układu. Najczęściej uszczelka jest więc wymieniana razem z pompą wody, w niektórych przypadkach i w momencie pojawienia się nieszczelności warto wymienić sam ten element. Wynika to z faktu jego niskiej ceny, więc szukanie powodów wycieku warto zacząć od wymiany właśnie tej uszczelki.

Jak dobrać uszczelkę pompy wody do swojego samochodu?

Dobierając uszczelkę pompy wody do swojego samochodu, należy pamiętać o weryfikowaniu takich parametrów jak: rodzaj i wersja silnika, oznaczenie silnika, rocznik pojazdu, a także marka aktualnie zamontowanej pompy. Czasem nawet najdrobniejsze różnice w układzie lub jego poszczególnych elementach mogą sprawić, że teoretycznie dobrze dopasowana uszczelka nie będzie spełniać swojej roli. Warto więc dokładnie sprawdzić opisane wcześniej informacje i bardzo starannie dobrać nowy produkt.

Jak wymienić uszczelkę pompy wody?

Do wymiany uszczelki pompy wody konieczne będzie zdjęcie samej pompy. Jako, że w większości przypadków jest ona napędzana za pomocą paska rozrządu, to może to stanowić pewien problem. Po opróżnieniu układu i wymontowaniu pompy wody należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu podłoża pod zamontowanie nowej uszczelki. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nowy element będzie dobrze spełniał swoje zadanie i zagwarantuje nam bezawaryjną jazdę przez kolejne tysiące kilometrów.