Klamka samochodowa wewnętrzna do drzwi przód i tył

Samochodowa klamka wewnętrzna ważny element wyposażenia pojazdu, ponieważ dzięki niej możemy otworzyć drzwi od środka i wysiąść z pojazdu. Klamka wewnętrzna do drzwi samochodowych to mała dźwignia, którą pociągamy, aby zwolnić zaczep drzwi z zatrzasku ramy pojazdu. Pomaga pasażerom wysiąść z samochodu, podobnie jak klamki zewnętrzne ułatwiają wejście do kabiny auta.

Klamka wewnętrzna w samochodzie

Klamka wewnętrzna drzwi pozwala po prostu otworzyć drzwi pojazdu i z niego wysiąść. Każdy samochód posiada przynajmniej jedną wewnętrzną klamkę po stronie kierowcy i jedną po stronie pasażera, a auta z tylnymi drzwiami będą miały również wewnętrzne klamki do drzwi tylnych, oprócz tych z przodu pojazdu. Ponadto, jeśli pojazd jest wyposażony w klapę załadowczą lub tylną klapę, to w niektórych przypadkach po wewnętrznej stronie tylnej części pojazdu zostanie również zainstalowaną klamkę wewnętrzną.

Klamka wewnętrzna do wymiany

Ze względu na bardzo częste użytkowanie, wewnętrzne klamki samochodowe muszą być odporne na uszkodzenia oraz zużycie, aby mogły, mimo intensywnej eksploatacji, służyć przez długie lata. W większości pojazdów klamka wewnętrzna jest przymocowana do panelu drzwi lub wewnętrznej ramy drzwi.

Klamka wewnętrzna do drzwi samochodowych przymocowana jest do korbowodu/łącznika, który porusza zatrzask drzwi. Z czasem tego typu zatrzask może się zużyć z powodu braku smarowania lub nadmiernych zanieczyszczeń (brud, rdza) w mechanizmie, Będzie to powodować większe obciążenie części składowych klamek drzwi, ponieważ ich użytkowanie będzie wymagać użycia coraz większej siły. Jeśli naprężenie jest zbyt duże, może to spowodować pęknięcie wewnętrznej klamki.

Klamkę wewnętrzną może wymienić niemal każdy, nawet mało obeznany z aspektami technicznymi swojego samochodu kierowca. Zwykle taki proces wymaga posiadania grzechotki (klucz nasadowy) oraz wszystkiego, co jest niezbędne do usunięcia panelu drzwi (może być to konieczne w zależności od pojazdu). Demontaż będzie polegał na odłączeniu drążka klamki i ewentualnie drążka zamka od klamki. Czasami klamka zostanie przykręcona lub wkręcona w drzwi. Montaż nowej klamki jest analogiczny do demontażu, tylko w odwrotnej kolejności. Należy pamiętać, aby kupić nową klamkę dedykowaną do konkretnego modelu auta.

Wewnętrzne klamki samochodowe są elementami, których sprawność powinna być stale monitorowana. Odpowiadają one nie tylko za wygodę obsługi pojazdu, ale również za bezpieczeństwo pasażerów, ponieważ umożliwiają im szybkie opuszczenie pojazdu w sytuacji awaryjnej. W przypadku, gdy klamka wewnętrzna ulegnie uszkodzeniu, powinna ona zostać jak najszybciej wymieniona. Po latach użytkowania może się także zetrzeć powłoka zewnętrzna klamek, psują efekt wizualny całego wnętrza. W takim przypadku wymiana klamki na nową również jest wskazana.

Popularni producenci klamek wewnętrznych do samochodu

  • Blic
  • Valeo
  • Febi Bilstein
  • Prasco
  • Topran
  • Metzger
  • Automega
  • SWAG
  • Miraglio

Sklep iParts.pl oferuje klamki wewnętrzne zarówno do drzwi przednich, jak i tylnych. Skorzystaj z naszej zaawansowanej wyszukiwarki. Wybierz markę samochodu z powyższego zestawienia, następnie model i rocznik, a na końcu podaj wersję silnikową swojego auta. Nasz system znajdzie w kilka sekund to, czego szukasz.

Sklep iParts.pl współpracuje wyłącznie ze sprawdzonymi i godnymi zaufania kontrahentami. Oferowane klamki samochodowe wewnętrzne to produkty fabrycznie nowe, objęte gwarancją producenta. Zapewniamy profesjonalną pomoc techniczną, najniższe ceny na rynku oraz szybką realizację zamówienia.

Najpopularniejsi producenci

Klamki wewnętrzne MIRAGLIO
Klamki wewnętrzne ELECTRIC LIFE
Klamki wewnętrzne JP GROUP
Klamki wewnętrzne TRUCKTEC AUTOMOTIVE
Klamki wewnętrzne VAICO
Klamki wewnętrzne vika
Klamki wewnętrzne BLIC
Klamki wewnętrzne TOPRAN
Klamki wewnętrzne PRASCO