Wybierz model samochodu marki Skoda

Zamienne części samochodowe do Skody

Auto części Skoda

Samochody marki Skoda to obecnie bardzo dobre konstrukcje zarówno pod kątem mechanicznym, jak i stylistycznym. Jednak tylko wysokiej klasy komponenty i części samochodowe do Skody są w stanie zapewnić bezawaryjne działanie Twojego samochodu. Zapraszamy po tanie części online do naszego sklepu. Wszystkie oferowane produkty posiadają niezbędne atesty oraz homologacje, potwierdzone gwarancją producencką.

Najczęściej wyszukiwane części zamienne do Skody:

O marce

Historię marki Skoda można podzielić na trzy najważniejsze etapy w działalności firmy, w których to dochodziło do istotnych zmian, mających wpływ na jej dzisiejszy wizerunek. Pierwszym z nich to samo powstanie marki Skoda, które miało miejsce w roku 1950. Początkowo firma od 1869 roku działała w branży metalurgicznej, zajmując się przede wszystkim produkcją broni. Emil Skoda, będący kierownikiem działu produkcyjnego, bardzo szybko jednak zmienia kierunek działalności fabryki ze zbrojeniowego na motoryzacyjny. Jednak jego śmierć w 1900 roku niweczy te plany, a dopiero po około 20 latach z zakładu w Pilźnie wyjeżdża pierwszy samochód osobowy – Skoda 25/100 na licencji hiszpańskiej firmy Hispano-Suiza, z którą wcześniej podpisano umowę o współpracy.

W tym samym czasie, w którym Emil Skoda rozwijał swoją firmę motoryzacyjną, toczyła się inna ważna historia związana z jego marką. Mowa tu o firmie Laurin & Klement. Firma została założona w 1895 roku przez dwóch bardzo ambitnych rowerzystów Vaclawa i Laurina oraz zapalonego mechanika Klementa. Firma początkowo działała jako producent oraz serwisant rowerów. Były one wytwarzane w fabryce w Mlada Boleslav i nosiły nazwę Slavia. Pod koniec XIX wieku w fabryce powstaje również pierwszy motocykl, na którym odnoszone są sukcesy w międzynarodowych wyścigach. Dzięki zwycięstwu w jednym z nich firma zyskuje rozgłos w całym kraju oraz ogólnoeuropejską reklamę.

Po sukcesach sportowych, L&K postanawiają rozszerzyć swoją działalność o produkcję samochodów. W 1901 roku powstaje pierwszy prototyp marki noszący francuską nazwę Voiturette. Dwa lata później firma przekształca się w spółkę akcyjną, a do sprzedaży trafia model L&K F z 2,5-litrowym silnikiem o mocy 21 KM. Bardzo dobre wyniki sprzedażowe oraz szereg innowacyjnych rozwiązań jak np. pierwszy na świecie sześciocylindrowy silnik powstały z połączenia dwóch jednostek czterocylindrowych, skłoniły L&K do poszukiwań partnera strategicznego. Ostatecznie, w 1925 roku dochodzi do fuzji ze Skodą. Rok później zaprezentowane zostaje podczas wystawy w Pradze pierwsze auto z logiem Skody. Jednym z pierwszych samochodów noszących nazwę „Skoda” jest Roadster 150.

Mocne strony samochodów Skoda Słabe strony samochodów Skoda
 • niezawodność
 • bezpieczeństwo
 • ergonomiczne wnętrze
 • wydajne jednostki napędowe
 • dostępność auto części
 • dobrej jakości materiały wykończeniowe
 • układ napędowy
 • układ zawieszenia
 • elementy blacharskie
 • korozja
 • układ chłodzenia
 • instalacja elektryczna

Podczas II wojny światowej zakłady Skody stały się częścią gospodarki III Rzeszy, a produkcja została niemal w zupełności dostosowana do potrzeb militarnych. Fabryki Skody opuszczają m.in. gotowe skrzydła samolotów wojskowych, magazynki oraz granaty artyleryjskie. Działalność ta nie miała nic wspólnego z motoryzacją poza produkcją silników do ciągników. Wytwarzano również niektóre części zapasowe do jednostek napędowych. Po wojnie Skoda zostaje przejęta przez przedsiębiorstwo państwowe AZNP Mlada Boleslav (czes. Automobilove Zavody Narodny Podnik), które było monopolistą na rynku czechosłowackich aut osobowych, tworząc z powodzeniem pojazdy przez cały okres trwania komunizmu.

Po upadku ZSRR w 1991, marka Skoda zostaje powoli sprzedawana niemieckiemu gigantowi motoryzacyjnemu, grupie Volkswagen. Już wtedy znajdowały się w niej takie znane marki jak Audi czy Seat. Do roku 2000 koncern Skody został w całości przejęty przez Volkswagena, który jest obecnie jego jedynym akcjonariuszem. W ofercie Skody można znaleźć takie modele jak Fabia, Octavia, Yeti, Rapid czy luksusowy Superb.

Samochody Skoda to obecnie jedne z najpopularniejszych aut klasy średniej zarówno w Polsce, jak i całej Europie. Tylko w pierwszym miesiącu 2016 roku Skoda dostarczyła na europejski rynek aż 91 600 tys. samochodów, z czego do Polski trafiło ponad 4 640 aut tej marki.

Najpopularniejsze modele w historii marki

 • Skoda Felicia
 • Skoda Yeti
 • Skoda Favorit
 • Skoda Octavia
 • Skoda Fabia
 • Skoda Superb

Oryginalne i tanie części do samochodów osobowych Skoda

Duża dostępność samochodów Skoda na naszym rynku wymaga odpowiedniego zaplecza technicznego. W sklepie iParts.pl znajdziesz wszelkie niezbędne części samochodowe Skoda do wszystkich produkowanych modeli tej marki. Zapewniamy najlepszą relację ceny do jakości oferowanych części Skoda. Wpisz interesujący Cię produkt w naszą wyszukiwarkę, podaj model, rocznik oraz wersję silnikową swojej Skody, a nasz system zajmie się resztą.

Najczęściej psujące się podzespoły i części Skoda:

Auto części Skoda dostępne w sklepie iParts.pl są sprowadzane wyłącznie od godnych zaufania producentów, co gwarantuje ich najwyższą jakość, bezpieczeństwo użytkowania oraz doskonałe parametry techniczne. Części Skoda oferowane w naszym sklepie posiadają tą samą specyfikację techniczną, co podzespoły montowane na linii produkcyjnej Skoda. Dodatkowo ceny asortymentu w sklepie iParts.pl są o wiele niższe niż te oferowane przez profesjonalne warsztaty samochodowe oraz samego producenta. Dodatkowo gwarantujemy bezpłatną wysyłkę towaru przy zamówieniach o wartości min. 399 zł brutto.

Popularne wśród Klientów modele Skoda:

Loża „ekspercka”

~Pozytywiusz

Można by powiedzieć, że Skoda to taki trochę Volkswagen dla ubogich, bo przecież Superb trąci Passatem, a Fabia ma wiele wspólnego z Golfem. Można by, gdyby nie jeden szczegół. Skoda już dawno pozbyła się kompleksu niemieckiego odpowiednika, walcząc udanie o własną markę i zdobywając liczną, nomen omen, rzeszę oddanych klientów.

~Racjusz

Trzeba przyznać, że Niemcy są konsekwentni w swych działaniach. W 1939 dokonali aneksji Czechosłowacji, co miało swoje poważne konsekwencje geopolityczne, a niespełna 60 lat później przejęli największy koncern motoryzacyjny w tym kraju. Czy było to dobre posunięcie dla Skody? Z punktu widzenia technologicznego, logistycznego i komercyjnego, pewnie tak. Pod względem wizerunkowym, już mniej. Jakbym miał wybierać, wybrałbym Passata, a nie Superb, choć to praktycznie ta sama konstrukcja i te same części samochodowe.

Dane firmy

Oficjalna strona internetowa: https://www.skoda-auto.pl/
Profile społecznościowe marki: facebook.com/skodapolska/youtube.com/user/SkodaAutoPolskainstagram.com/skodapolska/

Sprawdź także: