Części samochodowe YUASA

Kategorie

Auto części zamienne Yuasa

Części samochodowe YUASA

Historia japońskiej firmy sięga roku 1910, kiedy Hichizaemon Yuasa uruchomił we własnym domu niewielkie laboratorium badawcze, licząc, że uda mu się opracować wielokrotnie ładowalną baterię kwasową. Prace przygotowawcze zaowocowały w 1915 roku uruchomieniem w Osace niewielkiej fabryki akumulatorów, która otrzymała nazwę Yuasa. Zaledwie pięć lat później marka stała się głównym producentem akumulatorów o podwyższonej trwałości i odporności.

Zaufana marka

Koncern Yuasa Corporation jest obecnie drugim co do wielkości producentem akumulatorów samochodowych na świecie. Od wielu lat części samochodowe Yuasa są fabrycznie montowane w wielu nowych, japońskich samochodach. Świadczy to o bardzo wysokiej jakości akumulatorów Yuasa. Części Yuasa trafiły na pierwszy montaż do samochodów takich marek jak m.in. Honda, Toyota, Nissan, Mazda, Ford, Chevrolet, Peugeot, General Motors, Hyundai, Suzuki, Isuzu.

Akumulatory Yuasa zostały zaprojektowane tak, by radzić sobie ze zwiększonym zapotrzebowaniem mocy, jaką posiadają współczesne samochody. Japońska marka wykorzystała swoje globalne koneksje z producentami oryginalnych części oraz doświadczenie na rynku części zamiennych i stworzyła akumulatory, w których wykorzystano najbardziej odpowiednie procesy technologiczne. To sprawia, że części firmy Yuasa poradzą sobie w każdej sytuacji i środowisku.