Części samochodowe RAVENOL

Kategorie

Oleje silnikowe Ravenol

Części samochodowe RAVENOL

Ravenol to niemieckie przedsiębiorstwo, które od ponad 60 lat produkuje i stale udoskonala środki smarowe, chcąc jak najlepiej odpowiedzieć na zróżnicowane i wciąż zmieniające się potrzeby rynku motoryzacyjnego. Głównym celem marki jest zapewnienie klientom najwyższych parametrów oraz doskonałej jakości części firmy Ravenol względem najnowszych norm obowiązujących w branży. W Polsce produkty Ravenol są obecne od blisko 10 lat i z roku na rok zyskują coraz szersze uznanie wśród konsumentów.

Pełna nazwa przedsiębiorstwa to Ravenol Ravensberger Schmierstoffvertrieb GmbH. Siedziba firmy oraz zakłady produkcyjne znajdują się w mieście Werther w zachodnich Niemczech. Strategia niemieckiej marki zakłada produkcję olejów i smarów w jednym zakładzie produkcyjnym, co pozwala utrzymać stałą i niezmiennie wysoką jakość oferowanych produktów.  Procesy produkcyjne są stale nadzorowane przez wykwalifikowanych pracowników, czuwających nad rozbudowanym systemem zarządzania jakością. Takie rozwiązania dają gwarancję wysokiej jakości na każdym etapie produkcji.

Dlaczego Ravenol?

Bazy olejowe Ravenol mają doskonałe atrybuty, a receptury dodatków uszlachetniających są podstawą doskonałych parametrów olejów. Części samochodowe Ravenol, w tym przede wszystkim oleje, są zalecane przez wiodących producentów branży motoryzacyjnej takich jak: Daimler Chrysler-Mercedes Benz, ZF, General Mortors, Aisin Warner, VW, BMW, Porsche, MAN, Scania, Volvo, Steyr Motors oraz Cummins. W ofercie części Ravenol znaleźć można m.in. oleje przekładniowe do automatycznych (ATF) i manualnych skrzyń biegów, oleje silnikowe do samochodów, oleje do układu wspomagania , oleje do zawieszenia, płyny i koncentraty chłodnicze G11 i G12+, płyny hamulcowe i wiele innych.

Asortyment producenta